Pētījums: Trešdaļa iedzīvotāju militāra iebrukuma gadījumā būtu gatavi aizstāvēt Latviju ar ieročiem

6 komentāri

Jaunākais Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas pētījums par Latvijas iedzīvotāju gatavību aizstāvēt mūsu valsti rāda, ka tikai trešdaļa būtu gatava par Latviju cīnīties ar ieročiem rokās.

Šie cilvēki lielākoties ir latviski runājošās ģimenēs. Taču pētījuma autori atklāj, ka lielā mērā tas saistīts nevis ar etnisko piederību, bet gan ar cilvēku nevēlēšanos iesaistīties karā un nogalināt citus cilvēkus.

Krietni lielāka ir tā sabiedrības daļa (vairāk nekā puse no visiem Latvijas iedzīvotājiem), kuri būtu gatavi valsti aizstāvēt citos, nemilitāros veidos. Pētnieki aicina meklēt veidus, kā nelatviešu vidū veicināt piederības sajūtu savai valstij.

Foto: TV3 ZIŅAS

Savukārt, kā norāda Drošības un stratēģiskās pētniecības centra vadošā pētniece Ieva Bērziņa, patriotisma līmenis attiecībā pret Latviju kā dzīvesvietu mazākumtautību vidū ir ļoti augsts – vairāk nekā 80%, bet attiecībā pret Latviju kā valsti tas ir mazāks – ap 50%.

“Te jautājums, kā to vērtēt? No vienas puses, tas nemaz nav slikts rādītājs, tas pat ir ļoti labs rādītājs, bet no otras puses – nepietiekams, ir jāstrādā pie tā, lai šīs attiecības būtu stiprākas,” norāda Bērziņa.

Foto: TV3 ZIŅAS

Mūsdienās ģeopolitisko mērķu sasniegšanai valstis arvien vairāk izmanto nemilitārus risinājumus. Arī Latvijas valsts aizsardzības plānā paredzēta plaša nemilitāra atbalsta organizēšana.

6 komentāri