Pētījums: Trešā daļa Latvijas iedzīvotāju ir nelaimīgi

Komentāri

Latvija ir nelaimīgo valstu vidū, šādu skaudru secinājumu atspoguļo laimes indeksa mērījums. Par mums vēl sliktāk jūtas itāļi un grieķi, bet vislaimīgākie Eiropā ir somi. Pētījumā secināts, ka nelaimes pamatā ir vientulība – sevi par laimīgiem sauc cilvēki ar stiprām ģimeniskām saitēm. 

Lai gan vairāk nekā puse iedzīvotāju sevi sauc par laimīgiem, Latvija tomēr ierindojas  nelaimīgāko valstu vidū. Laimes izjūtu veicina pietiekams materiālais nodrošinājums un laba veselība, bet visa pamatā ir ģimene.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Noskaidrots, ka vislaimīgākie ir jauni cilvēki, precēti pāri un ģimenes ar bērniem. Savukārt zemāk savu laimi vērtē tie, kam trūkst ģimenes atbalsta un saskarsmes ar citiem, viņu vidū ir arī šķirteņi un veci ļaudis. Turklāt 62% iedzīvotāju mēdz justies vientuļi.

Pētījums arī apliecinājis seno parunu, ka nauda laimi nenes – indekss ir līdzīgs gan cilvēkiem ar augstiem, gan zemiem ienākumiem. Turklāt Latgalē dzīvo laimīgāki cilvēki nekā salīdzinoši turīgajā Pierīgā. Nereti laimes atslēga ir kopīgas ģimenes tradīcijas un hobiji.

Lai cilvēkiem sniegtu palīdzīgu roku kopīgu paražu veidošanā, radīta iniciatīva Tradīciju skola – tā būs virtuāla ideju krātuve, kur pasmelties ierosmes, kā aizraujoši un lietderīgi pavadīt laiku ar tuviniekiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl