Pētījums: Strauji audzis Latvijas iedzīvotāju optimisms

Komentāri
Pētījums: Strauji audzis Latvijas iedzīvotāju optimisms
Foto: Flickr.com / Tanel Teemusk

Neraugoties uz rudens tuvošanos, jaunākā “DNB Latvijas barometra” pētījuma rezultāti liecina, ka iedzīvotāju vispārējais noskaņojums sācis strauji uzlaboties. Tostarp visatzinīgāk iedzīvotāji novērtējuši gan nākotnes izredzes, gan ekonomiskā stāvokļa izmaiņas un tā attīstības prognozes, gan arī pašreizējo ģimenes materiālo situāciju.

Pētījuma pirmās daļas rezultāti liecina, ka iedzīvotāju vērtējums uzlabojies lielākajā indeksu daļā, izņemot valdības darba un kopējās situācijas attīstības vērtējumu, attiecīgajiem indeksiem samazinoties par trīs un diviem punktiem.

Tajā pašā laikā nākotnes izredžu indekss šomēnes pakāpies no -1 līdz +4 punktiem. Turklāt optimisma pieaugums vērojams ekonomiskā stāvokļa izmaiņu un tā attīstības prognožu vērtējumā, indeksiem palielinoties par pieciem un sešiem punktiem.

Arī ģimenes materiālais stāvoklis šoreiz vērtēts nedaudz augstāk – par 2% palielinājies aptaujāto skaits, kuri savas ģimenes finansiālo situāciju vērtē kā labu.

“DNB Latvijas barometrs” ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl