Pētījums: Sociālie darbinieki ir pārslogoti

Komentāri

Latvijā trūkst sociālo darbinieku, esošie speciālisti ir pārslogoti – tā liecina jaunākie apjomīga pētījuma rezultāti.

Pašvaldību sociālo dienestu darbības efektivitāte bieži vien ir zema. Iemesli tiek minēti vairāki. Pašreizējais regulējuma paredz, ka uz 1000 iedzīvotāju ir jābūt vismaz vienam sociālajam darbiniekam, taču tas tiek pildīts tikai 64% pašvaldību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Secināts arī, ka gan pašvaldības, gan sabiedrība neizprot, kas īsti ir sociālais darbs. Tāpēc sociālajiem darbiniekiem tiek uzkrauts viss, ar ko netiek galā citi dienesti. Ir bijuši gadījumi, kad sociāliem darbiniekiem bija jāuzkopj kapi vai jāslauc govs, kamēr klients atrodas slimnīcā. Bet pēc tam tas sociālā dienesta pakalpojumu saņēmējs ir jāatgādā mājās, jo dežūršofera pašvaldībā nav. Tas viss noved pie tā, ka bieži pieminētajam preventīvajam darbam sociālajiem darbiniekiem neatliek laika. Kas, savukārt, var novest pie traģēdijas.

Sabiedrībā valda aizspriedumi par sociālā dienesta klientiem. 86% aptaujāto uzskata, ka tie ir trūcīgi un maznodrošināti cilvēki. Lai gan īstenībā sociālā dienesta klienti ir ļoti dažādi cilvēki, arī ar augstiem ienākumiem un augstāko izglītību. Pētījuma rezultātus Labklājības ministrija plāno ņemt vērā, gatavojot jauno Sociāla darba likumu.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl