Pētījums: Puse Latvijas iedzīvotāju sevi pieskaita vidusslānim

Pievienot komentāru
Pētījums: Puse Latvijas iedzīvotāju sevi pieskaita vidusslānim
Foto: Ilze Zvēra, f64

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju savu mājsaimniecību pieskaita vidusslānim, atklāj “Swedbank” finanšu institūta pētījums.

Pasaulē gan nav vienotas izpratnes, kā definēt vidusslāni, tāpēc šis pētījums vairāk atspoguļo Latvijas iedzīvotāju sajūtas, nevis faktisko stāvokli. Pašiem iedzīvotājiem arī tika prasīts definēt kritērijus vidusslānim un tie ir: spēja bez problēmām segt ikmēneša maksājumus, savs nekustamais īpašums un iespēja reizi gada aizbraukt atvaļinājumā uz ārzemēm.

Interesanti, ka – lai gan vairāk nekā puse iedzīvotāju sevi pieskata vidusslānim, krietni mazāka daļa, vien 10%, atbilst pašu izvirzītajiem kritērijiem.

Pētījuma rezultāti liecina, ka Latvijā visvairāk vidusslānim piederīgi jūtas iedzīvotāji vecumā līdz 45 gadiem, ar augstāko izglītību un vidēji augstiem vai augstiem ienākumiem.

Pētnieki arī secinājuši, ka ienākumu nevienlīdzība – par spīti vērā ņemam progresam pēdējo 10 gadu laiku – joprojām ir liela Latvijas problēma. Kopumā vien aptuveni trešdaļa Latvijas mājsaimniecību ienākumu ziņā sasniedz Rietumeiropas līmeni un šajā jomā joprojām ir daudz darāmā.

Lasi vēl