1 komentārs

Satraucoša tendence novērota Latvijas krievu kopienā. 20% no tās uzskata, ka padomju režīma īstenotais noziegums – latviešu un citu Latvijas iedzīvotāju deportācija uz Sibīriju – ir attaisnojama un nav nosodāma.

Šis ir tikai viens no rezultātiem apjomīgajā pētījumā par vēstures dažādo interpretāciju un sociālo atmiņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aptaujā arī noskaidrots, ka Latvijā dzīvojošie krievi par svinamu dienu daudz vairāk uzskata sieviešu dienu, 8. martu, nekā Latvijas valsts dibināšanas datumu 18. novembri. Tikmēr attiecībā par Uzvaras dienas svinībām 9. maijā novērota īpatnība, ka ir samazinājies to krievvalodīgo skaits, sevišķi gados jauno, kas vēlētos 9. maiju kā valstiski svinamu dienu.

Sociālās atmiņas monitoringa veicējiem kā pārsteigums nācis izteikti lielā daļa to krievvalodīgo, kuri nespēj formulēt savu attieksmi par to, kā Latvija savulaik nonāca Padomju Savienības sastāvā. Tā vietā lai izvēlētos – brīvprātīgs lēmums vai tomēr PSRS iebrukums, 37% teikuši, ka viņiem nav viedokļa vai ir grūti atbildēt. Tomēr vissatraucošākais esot Latvijas krievu attieksme pret piespiedu deportācijām uz Sibīriju.

Pētījumā arī atklājies, ka statistiski nozīmīgi samazinājies to iedzīvotāju skaits, kuri vēlētos Latvijā atjaunot komunistisko iekārtu. Plašāk par šo iedzīvotāju aptauju ziņās astoņos.

TOP komentāri

  • M.
    +1 +1 0

    M.

    Okupācija ir okupācija, esmu krieviete un man nav nekādu šaubu, ka tā ir bijusi un latviešu tauta ļoti cieta no PSRS režīma.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl