1 komentārs

Satraucoša tendence novērota Latvijas krievu kopienā. 20% no tās uzskata, ka padomju režīma īstenotais noziegums – latviešu un citu Latvijas iedzīvotāju deportācija uz Sibīriju – ir attaisnojama un nav nosodāma.

Šis ir tikai viens no rezultātiem apjomīgajā pētījumā par vēstures dažādo interpretāciju un sociālo atmiņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aptaujā arī noskaidrots, ka Latvijā dzīvojošie krievi par svinamu dienu daudz vairāk uzskata sieviešu dienu, 8. martu, nekā Latvijas valsts dibināšanas datumu 18. novembri. Tikmēr attiecībā par Uzvaras dienas svinībām 9. maijā novērota īpatnība, ka ir samazinājies to krievvalodīgo skaits, sevišķi gados jauno, kas vēlētos 9. maiju kā valstiski svinamu dienu.

Sociālās atmiņas monitoringa veicējiem kā pārsteigums nācis izteikti lielā daļa to krievvalodīgo, kuri nespēj formulēt savu attieksmi par to, kā Latvija savulaik nonāca Padomju Savienības sastāvā. Tā vietā lai izvēlētos – brīvprātīgs lēmums vai tomēr PSRS iebrukums, 37% teikuši, ka viņiem nav viedokļa vai ir grūti atbildēt. Tomēr vissatraucošākais esot Latvijas krievu attieksme pret piespiedu deportācijām uz Sibīriju.

Pētījumā arī atklājies, ka statistiski nozīmīgi samazinājies to iedzīvotāju skaits, kuri vēlētos Latvijā atjaunot komunistisko iekārtu. Plašāk par šo iedzīvotāju aptauju ziņās astoņos.

TOP komentāri

  • M.
    +1 +1 0

    M.

    Okupācija ir okupācija, esmu krieviete un man nav nekādu šaubu, ka tā ir bijusi un latviešu tauta ļoti cieta no PSRS režīma.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl