Komentāri
Pētījums par mieru pasaulē: Dažviet Āfrikā ir drošāk nekā patlaban Latvijā
Foto: Flickr

Saskaņā ar Globālo miera indeksu (Global peace index 2015) Latvijā patlaban nav drošāk kā Botsvānā, taču ir ievērojami drošāk nekā ASV.

Salīdzinot datus par 162 pasaules valstīm un pētot to, cik mierīgas un drošas tās patlaban ir, noskaidrojies, ka Latvija ir 40. drošākā valsts pasaulē. Salīdzinājumam – jau pieminētā Botsvāna, kas atrodas Āfrikas dienvidos, ierindojas šī saraksta 31. vietā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar Globālo miera indeksu pasaulē visdrošākās un mierīgākās valstis ir Islande, Dānija un Austrija, kas attiecīgi ieņem šī topa pirmās trīs vietas. Tālāk par drošākajām valstīm pasaulē atzīsta Jaunzēlande, Šveice, Somija, Kanāda, Japāna, Austrālija, Čehija, Portugāle.

Drošāk nekā Latvijā ir arī Lietuvā un Igaunijā, kas attiecīgi šajā sarakstā ieņem 37. un 38. vietu.

Interesanti, ka līdzās Latvijai šajā topā atrodama Apvienotā Karaliste, kas topā ieņem 39. vietu, un Āzijas valsts Laosa, kas atrodas saraksta 41. vietā.

Tāpat interesanti ir tas, ka nedrošāk nekā Latvijā ir tādās Eiropas valstīs kā Francija (topā 45. vietā), Grieķija (61. vieta).

Savukārt pasaules lielvalstīm ar drošību un mieru ir pavisam čābīgi – ASV Global peace index ierindojas 94. vietā, bet Krievija 152. vietā – teju topa pašās beigās. Tāpat arī Ķīna neatrodas visai cerīgās pozīcijas – šī valsts ”miera sarakstā” ieņem vien 124. vietu.

Zīmīgi, ka Globālais miera indekss 2015 rāda, – pasaule pamazām sadalās divās daļās – dažas valstis bauda vēl nebijušu mieru un bagātību, kamēr daudzas citas nomāc milzu vardarbība un plosa konflikti. Plaisa starp šīm valstīm tikai pieaug.

Pasaules miera indeksā salīdzinātas 162 valstis.

Foto: Botsvāna un botsvānieši pasaulē:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl