Pētījums par cittautiešu lojalitāti lauž vairākus stereotipus

Komentāri

Valdības pasūtītā pētījumā par Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju noskaņojumu atklājies, ka situācija valstī nemaz nav tik dramatiska, kā varētu šķist, turklāt iezīmējušās vairākas pozitīvas tendences, LNT raidījumā ”900 sekundes” pauda kulturologs, Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs.

Valsts kanceleja ar šo jauno pētījumu lūgusi iepazīties vairākus ekspertus, un kulturologs D. Hanovs ir viņu vidū. Pētījuma rezultātus paši ministri vakar uzklausīja aiz slēgtām durvīm.

Foto: LETA

Foto: LETA

Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs:Ir vairākas pozitīvas tendences, piemēram, tas, ka 64% cittautiešu jūtas Latvijā kā mājās un valstij piederīgi. Šis ir resurss, kas ir jāizmanto.

Vēl kāds no lauztajiem stereotipiem ir uzskats, ka krievvalodīgie ir izolēti mediju telpā un patērē tikai medijus krievu valodā. Aptaujas rezultāti atklāj, ka cittautieši Latvijā patērē arī latviešu medijus. Tiesa gan, šajā aptaujā netika pētīts, kuru saturu krievvalodīgie iedzīvotāji patērēt Latvijas medijos.

Liela daļa aptaujāto cittautiešu kritizēja politiķus par naida kurināšanu un neapdomīgu izteikumu paušanu publiskajā telpā.

Latvijai piederību neizjūt aptuveni 22% cittautiešu, savukārt vēl 11% lolo siltas jūtas pret Krieviju, atklājies SKDS veiktajā pētījumā “Piederības sajūta Latvijai”. Kulturologs D. Hasans pauda, ka ar šo nelojālo sabiedrības daļu ir jāstrādā, taču vienlaikus viedokļu dažādība ir arī demokrātijas sastāvdaļa.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl