Pētījums: Miljoniem cilvēku ES cieš no vardarbības

2 komentāri
Pētījums: Miljoniem cilvēku ES cieš no vardarbības
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (VLADISLAVS PROŠKINS, F64)

Eiropas Savienībā (ES) katru gadu vairāk nekā 22 miljoni cilvēku cieš no fiziskiem uzbrukumiem un 110 miljoni cieš no apvainojumiem vai draudiem, teikts pirmajā ES pētījumā par noziedzību.

ES Pamattiesību aģentūra (FRA) piektdien publiskoja rezultātus aptaujai, kurā 2019. gadā piedalījās 32 000 cilvēku no visām ES dalībvalstīm. Rezultāti liecina, ka oficiālā noziedzības statistika atspoguļo tikai nelielu daļu incidentu skaita.

9% aptaujāto norādīja, ka iepriekšējo piecu gadu laikā piedzīvojuši fizisku vardarbību, un 6% sacīja, ka kļuvuši par upuriem iepriekšējā gada laikā.

Taču tikai nepilna trešdaļa fiziskās vardarbības upuru ziņojuši par to varasiestādēm.

FRA noziedzības statistiķis un pētījumu autors Sami Nevala ziņu aģentūrai DPA sacījis, ka rezultāti atver acis uz patieso vardarbības līmeni ES.

41% aptaujāto atklāja, ka iepriekšējo piecu gadu laikā saskārušies ar apvainojumiem vai draudiem, kas izteikti personīgi vai internetā, un 29% sacīja, ka ar šādu negatīvu pieredzi saskārušies iepriekšējo 12 mēnešu laikā.

Tikai par nelielu daļu šādu gadījumu ziņots varasiestādēm, secināts pētījumā.

“Cilvēki, kas ir vecāki, ar zemāku izglītības līmeni vai nabadzīgāki, parasti ir mazāk gatavi vērsties pie tiesībsargājošajām iestādēm,” norāda FRA direktors Maikls O’Flaertijs.

FRA, kas bāzējas Vīnē, aicina ES valstis koncentrēties uz grupām, kas saskaras ar daudz augstākiem vardarbības līmeņiem nekā vidēji, tostarp jaunatni, invalīdiem, etniskajām minoritātēm un lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) kopienu.

Lasi vēl:

2 komentāri