Pētījums: Latvijas iedzīvotāju noskaņojums ir pasliktinājies

Komentāri
Pētījums: Latvijas iedzīvotāju noskaņojums ir pasliktinājies
Foto: Pixabay.com

Latvijas iedzīvotāju noskaņojums ir pasliktinājies, liecina jaunākā “Baltic International Bank Latvijas barometra” pētījuma dati.

“Baltic International Bank” korporatīvās komunikācijas vadītāja Teika Lapsa norādīja, ka līdz ar rudenīgajiem laikapstākļiem arī Latvijas iedzīvotāju skatījums uz situāciju kā valstī kopumā, tā ģimenē kļuvis drūmāks – visas pētījumā analizētās jomas (kopējā situācija, ekonomika, ģimenes materiālais stāvoklis, darba izredzes un valdības darbs) piedzīvojušas kritumu par vidēji trim indeksa punktiem. Tostarp viskritiskāk vērtēta ģimenes materiālā stāvokļa attīstība, indeksam sarūkot no -9 līdz -11 indeksa punktiem.

Vērtējot ģimenes materiālo stāvokli pēc gada, optimismu jaunākajā pētījumā pauduši 17% respondentu, kamēr pretējās domās bija 15% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, savukārt ģimenes materiālā stāvokļa attīstības prognozes indekss mēneša laikā ir piedzīvojis vēl straujāku lejupslīdi – mēnesi iepriekš šis indekss bija par četriem punktiem augstāks.

Tāpat pētījums atklāj, ka mazākās izmaiņas vērojamas kopējās situācijas attīstības un pašreizējā ekonomikas stāvokļa vērtējumā, katrai pozīcijai nokrītot vien par vienu indeksa punktu. Vērtējot kopējo situācijas attīstību, 25% respondentu atzinuši, ka tā attīstās pareizā virzienā.

Lūgti novērtēt valdības darbu, 77% aptaujāto iedzīvotāju pauduši neapmierinātību. “Pašlaik šajā pozīcijā vērojams viszemākais sabiedrības vērtējums ar -43 indeksa punktiem,” piebilda Lapsa.

Viņa piebilda, ka ir jūtams arī cilvēku negatīvais noskaņojums attiecībā uz darba tirgu – 61% iedzīvotāju atzīmējis, ka Latvijā patlaban nav iespējas atrast labu darbu.

Pētījuma mainīgās daļas ietvaros šoreiz noskaidroti iedzīvotāju viedokļi par Latvijas demogrāfiju un emigrāciju, vēlamo un esošo bērnu skaitu ģimenē, šķēršļiem demogrāfijas veicināšanā un reemigrācijā.

Plašāki pētījuma otrās daļas rezultāti tiks publiskoti ceturtdien, 19.oktobrī.

“Baltic International Bank Latvijas barometrs” ir Latvijas iedzīvotāju noskaņojuma un attieksmes pētījums, kurā ik mēnesi, iekļaujot pazīstamu ekspertu vērtējumus, tiek atspoguļotas sabiedrībā aktuālas norises.

Lasi vēl