Pētījums: Latvijas iedzīvotāji visvairāk iecienījuši malto un šķīstošo kafiju

0 Komentāru
Pētījums: Latvijas iedzīvotāji visvairāk iecienījuši malto un šķīstošo kafiju
FOTO: LETA

Pētījumā par Latvijas iedzīvotāju kafijas patēriņa paradumiem noskaidrots, ka latvieši ir konservatīvi kafijas patērētāji un visvairāk iecienījuši malto (64%) un šķīstošo kafiju (47%). Latvijas kafijas cienītāji ir ļoti steidzīgi, jo kā ērtāko kafijas pagatavošanas veidu gandrīz puse aptaujāto (42%) atzīmē visātrāko no kafijas pagatavošanas veidiem – apliešanu tieši krūzītē.

Šķīstošā kafija pagatavošanas ziņā neprasa daudz laika, tādēļ nav pārsteigums, ka 21% kafijas cienītāju šķīstošā kafija kļuvusi par ikdienas neatņemamu sastāvdaļu.

Interesanti, ka šķīstošo kafiju biežāk dzer vīrieši un jaunieši vecumā no 20–29 gadiem, ko varētu skaidrot ar šādas kafijas salīdzinoši vienkāršo pagatavošanas veidu. Šķīstošā kafija visvairāk iemīļota ir Latvijas reģionos; visbiežāk šo kafiju izvēlas Latgales un Kurzemes, bet visretāk – Rīgas iedzīvotāji.

Izvēli par labu šķīstošajai kafijai skaidro arī fakts, ka 50% Latvijas iedzīvotāju savas kafijas pagatavošanas prasmes vērtē kā viduvējas, bet šķīstošās kafijas pagatavošana ir pa spēkam ikvienam. Turklāt tajā nepaliek kafijas biezumi, tādējādi to iespējams baudīt līdz pat pēdējai lāsītei.

Kā liecina pētījuma dati, kafija ir būtiska Latvijas iedzīvotāju rīta un arī ikdienas sastāvdaļa – 72% aptaujāto norādījuši, ka dzer to katru vai gandrīz katru rītu, turklāt izrādās, ka visbiežāk kafiju dzer sievietes un iedzīvotāji no 35 gadu vecuma.

Pētījums atklāj, ka rīta kafija visbiežāk tiek dzerta mājās (66%), tādēļ arī kafijas pagatavošanas procesam ir liela nozīme.

Iecienīts kafijas pagatavošanas veids līdztekus kafijas apliešanai krūzītē ir arī tās pagatavošana kafijas automātā (32%), bet visretāk (6%) aptaujātie kafiju gatavo, izmantojot franču presi. Šie rezultāti norāda uz tendenci biežāk izvēlēties ātrākus un vieglākus kafijas pagatavošanas veidus.

0 Komentāru