Pētījums: Latvijā iedzīvotāji strādā daudz, taču ne gudri

0 Komentāru
Pētījums: Latvijā iedzīvotāji strādā daudz, taču ne gudri
Foto: Pixabay.com

Antropoloģiskie pētījumi liecina, ka tik daudz, cik strādājam mūsdienās, cilvēki nekad nav strādājuši. Šāda dažkārt pārāk liela aizraušanās ar savu darbu nereti var novest pie izdegšanas. Tieši šī problēma tiks aktualizēta “Atbildīgā biznesa nedēļas” pasākumos.

“Situācija ir diezgan nopietna. Jaunākajā pētījumā puse strādājošo atzīst, ka viņi jau šobrīd ir saskārušies ar stresu vai izdegšanu darbā un šie rādītāji tikai pasliktinās,” sarunā ar “900 sekundēm” norāda “Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta “vadītāja Dace Helmane.

RSU Darba drošības un veselības aizsardzības institūta vadītājs Ivars Vanadziņš min, ka katrs otrais nodarbinātais uz tiešu jautājumu par galvenajiem satraukumiem darba vietā min to, ka nejūtas labi.

“Izdegšanas simptomi un pazīmes ir ļoti nespecifiskas, bet, ja tās noskaitītu un par tām runātu, tad, iespējams, diezgan daudzi varētu sevi ar tām identificēt. Mūsdienās ne grāvju racēji, bet gan garīgā darba darītāji ir tie, kas cieš visvairāk,” skaidro Vanadziņš.

Viņš min, ka Latvijā strādā daudz, taču ne gudri – iedzīvotāji apzinās, ka ir jākļūst labākiem, un strādā vairāk, taču šādā ziņā kļūst vēl neproduktīvāki. “Ir jāmācās atpūsties un saprast, kad ir pienācis brīdis, kad tu kulies uz vietu un ir jāiet mājās,” teic RSU Darba drošības un veselības aizsardzības institūta vadītājs.

0 Komentāru