Pētījums: divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju nav apmierināti ar attiecībām ar Krieviju

5 komentāri

Divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju ir neapmierināti ar Latvijas un Krievijas attiecībām, – rāda jaunākais sabiedriskās domas pētījums. Rietumus un Krieviju vēl jo vairāk sanaidojis Sīrijas konflikts, kas pēdējā laikā vēl vairāk saasinājies. Latvija pievienojas kopējam Eiropas Savienības un NATO kursam, kas pamatīgi satrauc Latvijā dzīvojošos krievvalodīgos.

Eiropas Mājā Rīgā ceturtdien, 13. aprīlī, pulcējās neierasta publika – kāds kungs ar Sīrijas karogu klēpī, dažādi pētnieki un apmeklētāji, tostarp, eiroskeptiķi. Pasākumā prezentēts Erioparlamentārieša Andreja Mamikina pasūtīts un SKDS īstenots pētījums par iedzīvotāju attieksmi pret Latvijas un ES attiecībām ar Krieviju.

Arnis Kaktiņš
SKDS VADĪTĀJS

Tikai katrs piektais ir apmierināts ar Latvijas attiecībām ar Krieviju, pretstatā absolūtam vairākumam, kas nav apmierināti. Tās ir divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju.

Krievijas un Eiropas attiecībās ķīli iecirta gan Ukrainas, gan Sīrijas karš. Tieši pēdējais, ar Asada nesen īstenoto gāzes uzbrukumu oponentiem, radījis vēl lielāku starptautisko spriedzi. Par pamatīgu šoku pārējiem Latvijas eiroparlamentāriešiem, ļoti draudzīgs pret Asada režīmu ir Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins. Viņš pat viesojies pie diktatora, kura vadītie militārie spēki nežēlīgi izrēķinās ar režīma pretiniekiem, starp kuriem ir gan radikālie islāmisti, gan demokrātijas piekritēji.

Andrejs Mamikins
EIROPAS PARLAMENTA DEPUTĀTS

Iespaidi bija dažādi, piemēram, nevar noskatīties, ka cilvēkiem Alepo pilsētā nav ūdens, nav pārtikas. Pamatīgi paaugstinājies vēža līmenis, tā ir milzīga problēma, zāļu piegāde nav iespējama, kā agrāk. Bet es biju tikai tajās teritorijās, ko kontrolē Asads.

SKDS pētījumā secināts, ka ārpolitiskā spriedze un NATO aktivitātes, pastiprinot savu klātbūtni Baltijā, pamatīgi satrauc krievvalodīgos. Pretstatā tam, latviski runājošie ciešāku sadarbību ar aliansi novērtē pozitīvi.

TOP komentāri

 • neJoks
  +2 +2 0

  neJoks

  Patiesībā Latvijas iedzīvotāji pilnīgā drošībā nekad nav bijuši, nav un nebūs, jo esam maza valstiņa krustcelēs, kuru vienmēr kāds iekāro. Tāpēc labāk ar visiem kaimiņiem un nekaimiņiem uzturēt normālas, neitrālas attiecības, lai visi liek mūs mierā. Tad arī būsim drošībā.
 • X
  +3 +2 -1

  X

  Mamikins Putina marionette. Ai nabadziņi krieviņi, tik neapmierināti, ko nu? :(
 • Ald
  +1 +1 0

  Ald

  Mamikins par "dibena raušanu" Krievijas labā būtu pelnījis RUS pilsonību. Tātad šim vajadzētu noņemt LV pilsonību.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl