1 komentārs
Pētījums: Cilvēki Latvijā visvairāk uzticas skolotājiem un banku darbiniekiem, vismazāk – ierēdņiem un politiķiem
Foto: Pixabay.com

Socioloģisko pētījumu uzņēmuma SKDS un zvērinātu advokātu biroja “Primus” augustā veiktais uzticēšanās pētījums atklāj, ka Latvijas iedzīvotāji visvairāk uzticas skolotājiem, banku darbiniekiem un ārstiem, bet vismazāk – politiķiem, ierēdņiem un tiesnešiem.

Pētījumā respondentiem tika lūgts skalā no 1 līdz 10 novērtēt, cik ļoti, viņuprāt, var uzticēties noteiktu profesiju pārstāvjiem, kur ”10” nozīmē ”var pilnībā uzticēties”, bet ”1” – ”nemaz nevar uzticēties”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visaugstāko uzticēšanās vidējo rādītāju 7,18 ieguva skolotāji, kam seko banku darbinieki ar vidējo rādītāju 6,83, ārsti – 6,56, pārdevēji – 6,24 un policisti – 6,06. Uzņēmēju vidējais uzticības rādītājs bija 5,92, kam seko advokāti ar vidējo rādītāju 5,73, tiesneši – 5,46 un ierēdņi – 5,10. Viszemāko vidējo uzticības rādītāju ieguva politiķi – 3,44. Jāatzīmē gan, ka advokātu un tiesnešu profesijas gadījumā vairāk nekā piektdaļai respondentu bija grūti izdarīt vērtējumu.

”Uzticēšanās profesijai vai nodarbošanās veidam ir atspoguļojums vērtībām, kuras šo profesiju pārstāvji iemieso apkārtējo cilvēku acīs un sabiedrībā kopumā. Satraucoši ir tas, ka cilvēki salīdzinoši vismazāk uzticas tām profesijām un nodarbošanās veidiem, kas ir saistīti ar valsts pārvaldi un likumdošanas jautājumiem. Tas noteikti negatīvi ietekmē arī cilvēku attieksmi pret lēmumiem, ko šo profesiju pārstāvji pieņem, kas savukārt negatīvi ietekmē arī šo lēmumu ieviešanu dzīvē. Uzticēšanās līmenim eventuāli ir liela nozīme valsts pārvaldes un ekonomikas efektīvai funkcionēšanai. Savukārt pozitīvs pārsteigums, ko parādīja pētījums, ir augstā uzticēšanās banku darbiniekiem, kuri acīmredzot ir pierādījuši sevi kā šīs jomas profesionāļus,” saka Kristīne Gaigule – Šāvēja, zvērinātu advokātu biroja “Primus” partnere.

TOP komentāri

  • s
    0 0 0

    s

    Samērā objektīvi secinājumi, manuprāt.Kas vairākkārt piekrāpis, ja arī vienreiz taisnibu saka vai dara, vairs netic.Politiķi vērtējumu sanēmuši, tikai šaubos, vai vini ņems to vērā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl