Komentāri
Pētījums: 60% Latvijas iedzīvotāju uzticas Valsts policijai
FOTO: LETA

Valsts policijai uzticas 60% iedzīvotāju, kas ir par četriem procentpunktiem vairāk nekā gadu iepriekš, liecina pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.

Drīzāk policijai uzticas 53% aptaujāto, bet pilnībā uzticas 7% iedzīvotāju. Turpretim policijai nemaz neuzticas vai drīzāk neuzticas 34% aptaujāto. 6% aptaujāto bija grūti sniegt savu atbildi par uzticēšanos policijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

2014.gadā veiktā aptauja liecināja, ka Valsts policijai uzticējās 54% iedzīvotāju, bet 2013.gadā policijai uzticējās 57% cilvēku. 2007.gadā šai iestādei uzticējās 45% respondentu, bet 2003.gadā – 44% iedzīvotāju.

29% iedzīvotāju atzinuši, ka pēdējā gada laikā viņiem vai viņu ģimenes locekļiem ir nācies saskarties ar Valsts policijas darbiniekiem. 70% aptaujāto nebija personīgi kontaktējušies ar likumsargiem. 16% iedzīvotāju šogad par dažādiem jautājumiem bija vērsušies Valsts policijā.

Ar policijas darbinieku rīcību bija apmierināti 50% aptaujāto iedzīvotāju, savukārt ar policijas darbinieku attieksmi bija apmierināti 53% aptaujāto.

15% iedzīvotāju atzinuši, ka pēdējā gada laikā cietuši no kāda nodarījuma. 28% respondentu, kuri cieta nodarījumā, nevērsās Valsts policijā.

39% aptaujāto atzinuši, ka ir gatavi līdzdarboties sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, piemēram, pieskatīt kaimiņu īpašumu. Savukārt 60% respondentu atzinuši, ka savā dzīvesvietā un tās apkārtnē jūtas droši.

32% iedzīvotāju atklājuši, ka savā dzīvesvietā regulāri redzot policistus, kas pilda savus pienākumus, bet 12% aptaujāto atzinuši, ka viņu dzīvesvietās policisti iesaista iedzīvotājus dažādu drošības problēmu risināšanā. 51% aptaujāto uzskata, ka sabiedriskā kārtība viņu dzīvesvietā ir pilnībā nodrošināta, bet 60% piekrīt apgalvojumam, ka jūtas drošāk, ja ikdienā redz policiju patrulējot viņu dzīvesvietā.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, komentējot pētījuma rezultātus, norādīja, ka iedzīvotāju vēlēšanās līdzdarboties kārtības nodrošināšanā ir apsveicama, tāpēc jau šogad piecās Latvijas pilsētās plānots īstenot projektu par kaimiņu drošību, kurā aicinās pieskatīt kaimiņu īpašumus, ģimenes locekļus. Tajā pašā laikā policiju uztrauc rādītājs, ka teju 30% nodarījumā cietušo nav vērsušies pēc palīdzības pie likumsargiem, lai arī grūti vērtēt, kādos notikumos šie cilvēki ir kļuvuši par upuriem.

Runājot par drošības sajūtu Latvijā, nav mainījusies situācija ar noziedzību, un noziedzības līmenis ir pietiekami stabils, ja neskaita atsevišķas lietas. “Nedrošības sajūta pārsvarā ir saistīta ar ģeopolitisko situāciju un kopumā neziņu par to, kas būs rīt,” piebilda Ķuzis.

Runājot par nozieguma izmeklēšanu, Valsts policijai esot ļoti svarīgi panākt kriminālprocesa izmeklēšanas vienkāršošanu. Lai policija spētu izmeklēt lietas ar lielu sabiedrisko bīstamību un ekonomisko sarežģītību, tai ir jāvelta mazāk laika mazāk smagu noziegumu un kriminālpārkāpumu izmeklēšanai. Šobrīd notiek intensīvs darbs ar Ģenerālprokuratūru par izmeklēšanas vienkāršošanu, un Ķuzis cer, ka jau šogad šajā jomā būs pirmie pavērsieni.

Ķuzis atzīmēja, ka Valsts policija pēdējos gados ir tikusi galā ar savlaicīgu spēju reaģēt uz notikumiem. Pirms pāris gadiem tika izstrādāti noteikumi par reaģēšanas ātrumiem, un policija iekļaujas šajos rādītājos. “Policijas reaģēšana uz notikumu ir laba,” viņš uzsvēra.

Ķuzis gan nenoliedz, ka policijai jāturpina piestrādāt pie komunikācijas ar sabiedrību. To apliecina šogad notikušie gadījumi ar televīzijas operatora aizturēšanu un policistu iesaisti lietā par Rēzeknē noslepkavoto sievieti. Lai arī pārsvarā policisti savus pienākumus pilda apzinīgi un ar augstu atbildības sajūtu, policijai jāturpina uzlabot likumsargu apmācība, lai tie varētu pieņemt likumīgus un pareizus lēmumus, tostarp nestandarta situācijās.

Aptauja tika veikta šogad janvārī, tajā uzklausot 1000 respondentu vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Kā ziņots, Valsts policijā šodien tiek prezentēts pētījums par iedzīvotāju attieksmi pret policiju.

Pētījumu centra SKDS veiktais ikgadējais pētījums kopumā liecina, ka iedzīvotāju vērtējums par policijas darbu pēdējā gada laikā ir uzlabojies.

Pētījumā detalizēti apkopota iedzīvotāju pieredze saskarsmē ar policijas darbiniekiem, vērtējums par policijas darbu, uzticēšanās līmenis, drošības sajūta un citi parametri.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl