Pētījums: 42% Latvijas iedzīvotāju neplāno vakcinēties pret Covid-19

3 komentāri

42% Latvijas iedzīvotāju neplāno vakcinēties pret Covid-19, liecina jaunākais pētījums par iedzīvotāju veselības pašvērtējuma tendencēm, kurā šogad iekļauti dati par vakcinēšanos un iemesliem, kāpēc iedzīvotāji vakcinēties pret Covid-19 neplāno.

Vairāk nekā puse pētījumā apzināto iedzīvotāju savu dzīvesveidu vērtē kā veselīgu, vienlaikus, ja paskatāmies “dziļāk”, tad teju tikpat liela iedzīvotāju daļa uzskata, ka neveic pietiekami daudz fizisko aktivitāšu, kas ir neatņemama veselīgas dzīvesveida sastāvdaļa.

Par satraucošu tendenci var uzskatīt to, ka kopumā pamazām samazinās to iedzīvotāju skaits, kuri veic regulāras un pietiekamas fiziskās aktivitātes.

Cilvēku skaits, kuri atzīst, ka tiem piemīt vismaz viens kaitīgs ieradums, ir pieaudzis par trešdaļu. Vienlaikus pētījuma īstenotāji vērš uzmanību, ka pēdējo gadu laikā ir pieaudzis respondentu atbildēs piedāvāto kaitīgo ieradumu spektrs. Tādiem kaitīgiem ieradumiem kā smēķēšana un alkohola lietošana nākusi klāt arī neizgulēšanās, pārmērīga aizraušanās ar virtuālo vidi un neveselīgi ēšanas paradumi.

Lielākā daļa jeb 69% respondentu piekrīt apgalvojumam, ka viņiem ir laba veselība, un šis ir līdz šim augstākais rādītājs, kopš tiek veikts Veselības Indekss pētījums. Salīdzinot ar gadu iepriekš, par 10% ir palielinājies to iedzīvotāju skaits, kuri uzskata, ka tiem ir kopumā laba veselība.

Aptuveni katrs trešais jeb 33% Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā saslimšanas gadījumā ir uzsācis pašārstēšanos, vadoties pēc internetā atrodamās informācijas, vēl jo vairāk – katrs ceturtais jeb 23% to darījis regulāri, pat vairākas reizes.

Latvijas iedzīvotājiem ir pasliktinājusies emocionālā veselība, turklāt teju piektdaļa apgalvo, ka tā ir pasliktinājusies ievērojami.

Pētījumā arī gūta atbilde, ka 42% Latvijas iedzīvotāju neplāno vakcinēties pret Covid-19, biežākais iedzīvotāju minētais nevakcinēšanās iemesls – trūkst pārliecības, ka vakcīna spēs pasargāt, ko norādījuši 49%.

3 komentāri