Pētersone: pirms Skujiņa vārda publiskošanas VID bija iespēja informāciju pārbaudīt

2 komentāri

Koalīcijas vairākums pašlaik nesteidz paust atbalstu Māra Skujiņa kandidatūrai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatā. Pirms oficiāla lēmuma pieņemšanas paredzēts sagaidīt Valsts kancelejas (VK) rosinātās atkārtotās pārbaudes rezultātus par Skujiņa iespējamo saistību ar skandālos iepīto uzņēmēju Māri Martinsonu.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda bijusī VID vadītāja Ināra Pētersone, VID datubāzēs pieejama informācija, ko par ģenerāldirektora amata kandidātu varēja pārbaudīt, pirms kandidāts tika nosaukts publiski.

“Mani pārsteidza publiskajā telpā runātais. Kad es strādāju VID un nozīmīgos amatos stājās ministri, finanšu ministrs vienmēr VID bija uzdevis izvērtēt jeb paskatīties, vai ir kādi riski un informēt par to, lai pēc tam nebūtu šis nesmukums. To par, ko šobrīd runā, vairāk vai mazāk varēja identificēt VID datubāzēs […]. Es nesaprotu, kādēļ šīs lietas žurnālisti var pacelt, bet tām iestādēm, kam tas ir ikdienas darbs, to nevarēja izdarīt,” min Pētersone.

Vienlaikus Pētersone min, – viņai ir aizdomas, ka, iespējams, konkursa komisija nav izdarījusi darbu līdz galam.

2 komentāri