Komentāri

Vēzis, cukura diabēts, bērna attīstības traucējumi ir tikai dažas no slimībām, ko izraisa pesticīdu pārmērīga klātbūtne pārtikas produktos. Tikmēr Pārtikas Veterinārajā dienestā (PVD) norāda, ka Latvijā situācija ir “normāla” un pērn vien divos gadījumos konstatēts pārāk liels pesticīdu atliekvielu daudzums.

PVD katru gadu tiek iesaistīts divās programmās, kuru mērķis ir monitorēt pesticīdu daudzumu – Eiropas Savienības un nacionālajā. Pērnā gada laikā tika noņemti aptuveni 270 paraugi, lai mērītu pesticīdu atliekvielu klātbūtni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

“Situācija ir normāla, jo pesticīdu atliekvielu pārāk liels daudzums tika konstatēts tikai divos gadījumos – ievestos apelsīnos un spinātos,” stāsta Māris Eiklons, PVD pārstāvis.

Tikmēr patērētājs “uz aci” neko nevar noteikt par pesticīdu. Proti, to var pateikt vien tad, ja burkāns ir sagrauzts vai ābols ir ar kraupi – tad visticamāk, pesticīdu tur nav, norāda PVD pārstāvis.

Tikmēr tirgū sola, ka pesticīdu tur pārdotajos produktos nav. Citi pārdevēji gan atzīst, ka nemaz nezina, kā tur patiesībā ir ar tiem pesticīdiem. Savukārt kāda kundze stāsta, ka lielveikalā pērn oktobrī iegādāts citrons arī šā gada martā izskatās diezgan pievilcīgs. ”Jau pusgadu tas pat nebojājas. Pat nepelē. Pat punktiņa tur nav,” stāsta kundze.

Skaties video un uzzini vairāk!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl