Pērtiķēna iekaustīšana ar steku ir “normāla” dresūras metode, uzskata dresētāja

2 komentāri
Pērtiķēna iekaustīšana ar steku ir “normāla” dresūras metode, uzskata dresētāja

Dresētāja no Krievijas, kuras dzīvnieku apmācības paņēmienu klāstā ir arī pērtiķēna galvas dauzīšana pret apmali un dzīvnieciņa iekaustīšana ar steku, Pārtikas Veterinārajam dienesta (PVD) paudusi, ka šādu mācību metodi uzskata par normālu, intervijā raidījumā 900 Sekundes sacīja PVD Veterināro objektu uzraudzības daļas vadītāja Mairita Riekstiņa.

Proti, dresētāja PVD pārbaudes laikā norādījusi, ka citādi dzīvniekam neesot iespējams iemācīt trikus, ko viņš izpilda izrādēs.

“Viņa atbildēja, ka jebkurā gadījumā ir jāizmanto tādas metodes. [..] Viņa bija pārsteigta, ka šāds video ir parādījies, un īstus paskaidrojumus nesniedza – kāpēc. Šajā ziņā tā esot normāla, un citādāk iemācīt šos dzīvniekus diemžēl nebija iespējams,” tā Krievijas dresētājas Natālijas Berežko skaidrojumu atstāsta PVD pārstāve.

PVD ir ierosinājusi Latvijā aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirka izrādēs. Patlaban Latvijā nav iespējams sodīt cirka dresētājus, kas vardarbīgi izturas pret dzīvniekiem, ja vien tas nenotiek PVD inspektoru klātbūtnē.

Jau ziņojām, – šajās dienās Rīgas Cirkā notiek Krievijas viesizrādes Gigantisko strūklaku šovs. Dzīvnieku aizstāvju biedrības Vita pārstāvjiem ir izdevies slepeni iemūžināt, kā viena no Rīgas Cirkā notiekošās izrādes ”māksliniecēm” Natālija Berežko izturas pret viņas dresēto pērtiķēnu. Skatoties šo video, pārņem ļoti neomulīgas sajūtas, jo dzīvnieks, izpildot triku nepareizi, saņem sitienus ar steku, un viņa galva tiek sista pret cirka arēnas apmali.

Skaties video!

Foto:

Video:

2 komentāri