1 komentārs
Pērn Satiksmes ministrijā prēmijās un piemaksās izlietoti 290 463 eiro – divas reizes vairāk nekā iepriekš
LETA

Pagājušajā gadā Satiksmes ministrijā (SM) nodarbinātajiem piemaksās un prēmijās pirms nodokļu nomaksas jeb bruto izlietoti 290 463 eiro, kas, salīdzinot ar 2016.gadu, ir gandrīz divas reizes vairāk, aģentūra LETA noskaidroja ministrijā.

Tai skaitā pērn bija piemaksa par speciālo dienesta pakāpi un diplomātisko rangu 10 686 eiro, samaksa par virsstundu darbu 3266 eiro, piemaksa par personīgo darba ieguldījumu un darba kvalitāti 163 588 eiro, piemaksa par papildus darbu 19 654 eiro, prēmijas un naudas balvas 93 269 eiro.

SM pārstāvji informēja, ka 2016.gadā ministrijā nodarbinātajiem piemaksās un prēmijās bruto tika izlietoti 151 352 eiro, tai skaitā piemaksa par speciālo dienesta pakāpi un diplomātisko rangu 7884 eiro, samaksa par virsstundu darbu 6527 eiro, piemaksa par personīgo darba ieguldījumu un darba kvalitāti 114220 eiro, piemaksa par papildus darbu 15296 eiro, prēmijas un naudas balvas 7425 eiro.

Izmaksu pieaugums, salīdzinot ar 2016.gadu, galvenokārt skaidrojams ar tādām izdevumu pozīcijām kā nozares atašeju maiņa, kur atlīdzības apmērs tiek noteikts, ņemot vērā atašeja ģimenes stāvokli – bērnu skaits, laulātais. Pērn 30% nodarbināto – primāri ar zemāko atalgojuma līmenī – tika pārskatīta mēnešalga un 2017.gadā tika izmaksāta prēmija atbilstoši ikgadējam darbības rezultāta novērtējumam par 2016.gadu, atbilstoši katra nodarbinātā vērtējumam un nostrādātajam laikam, kas nebija iespējams 2016.gada finanšu resursu ietvaros.

Ministrijas pārstāvji arī skaidroja, ka ministrijā ir augsts nodarbināto mainības rādītājs, – saskaņā ar Valsts kontroles ziņojumu par 2016.gadu SM nodarbināto mainība sasniedza 44%. Tas kopumā esot lielākais mainības rādītājs ministriju centrālajos aparātos, kas nozīmē, ka ministrijai ir grūti nokomplektēt brīvās amata vietas, – īpaši vidēja līmeņa vadītāju amatos, ņemot vērā piedāvāto atalgojumu un nepieciešamās prasības – atbilstoša izglītība, pieredze, svešvalodu zināšanas.

Tāpēc SM motivē palikušos nodarbinātos uzņemties papildus pienākumus, nosakot piemaksas par to veikšanu tiem, kuri tam piekrīt. Piemaksas par papildus pienākumu pildīšanu tiek maksātas līdz vakances aizpildīšanai, norādīja SM pārstāvji.

TOP komentāri

  • s
    0 0 0

    s

    Lasot piemaksu un prēmiju pamatojumus, šķiet, ka mums ceļu kvalitāte ir teicama, sab.transports VISUR darbojas perfekti un ir pieejams,komunikācija ideāla, vilcieni arī sagādāti.Malači, tikai tauta, mulke, neredz to un nenovērtē.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl