Pērn pazudušā Ivana lieta: policijas amatpersonu vaino informācijas nenodošanā meklētājiem

0 Komentāru
Pērn pazudušā Ivana lieta: policijas amatpersonu vaino informācijas nenodošanā meklētājiem
LNT Ziņas

Iekšējās drošības birojs (IDB) nodevis kriminālprocesa materiālus prokuratūrai, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonu par bezdarbību saistībā ar piecgadīgā Ivana Berladina meklēšanu Grobiņas novadā 2017. gada jūlijā, ar savu rīcību izraisot smagas sekas.

Kā portālu Skaties.lv informē IDB, kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka policijas amatpersona 2. jūlijā, dienu pēc zēna pazušanas, pildot amata pienākumus, telefoniski bija saņēmusi vairākus zvanus par iespējamo Ivana Berladina atrašanās vietu.

“Minētā informācija netika nodota tālāk amatpersonām, kuras realizēja pazudušā Ivana Berladina meklēšanu. Tādējādi informācija par iespējamo zēna atrašanos Grobiņas novada Dubeņos netika pārbaudīta uzreiz 2017. gada 2. jūlijā. Meklēšanas pasākumi Grobiņas novada Dubeņos un apkārtējā teritorijā tika uzsākti tikai 2017. gada 9. jūlijā, kur 2017. gada 11. jūlijā zēns tika atrasts miris,” skaidro IDB pārstāve Diāna Petersa.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, IDB nodevis kriminālprocesa materiālus prokuratūrai ar ierosinājumu sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Jau vēstīts, ka pērnā gada septembrī policijā saņemts ekspertīzes slēdziens par šovasar Liepājā pazudušā un pēc ilgstošiem meklēšanas pasākumiem atrastā Ivana Berladina nāves iemesls.

0 Komentāru