Pērn iedzīvotāju skaits nedaudz samazinājies, savukārt migrācija ir “nulles” līmenī

0 Komentāru
Pērn iedzīvotāju skaits nedaudz samazinājies, savukārt migrācija ir “nulles” līmenī
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Pērn Latvijā iedzīvotāju skaits nedaudz samazinājies, taču tas saistīts ar mazāku jaundzimušo skaitu valstī, nevis migrāciju, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja Aija Žīgure.

Viņa gan atzina, ka dati par iedzīvotāju skaitu pagaidām ir provizoriski, jo tie tiks apkopoti pāris mēnešu laikā. Pērn Latvijā iedzīvotāju skaits samazinājies par apmēram 9000 iedzīvotāju, kas skaidrojams ar mazāku jaundzimušo skaitu un lielāku mirstību.

Savukārt masveida iedzīvotāju izbraukšana uz ārvalstīm vairs nenotiek. No Latvijas uz ārvalstīm dzīvot pārceļas apmēram tikpat iedzīvotāju, cik atgriežas Latvijā. Tādējādi pērn migrācija bijusi “nulles” līmenī.

Runājot par labklājību, Žīgure atzīmēja, ka pērn pozitīvi vērtējams tas, ka Latvijā vidējais ienākumu līmenis pārsniedzis 1000 eiro (bruto) robežu. Arī ekonomika uzrādījusi pieaugumu, inflācija bijusi “veselīgā” līmenī, samazinājies bezdarbs.

Taču negatīvi vērtējams, ka ienākumi straujāk auguši turīgajiem iedzīvotājiem (par 14%), bet trūcīgajām mājsaimniecībām vien par 5%.

0 Komentāru