Komentāri
Pērn bruņotajos spēkos konstatēti 184 militārās disciplīnas pārkāpumi
(Foto: LETA)

2014.gadā gadā bruņotajos spēkos konstatēti 184 militārās disciplīnas pārkāpumi, kas ir krietni mazāk nekā iepriekšējā gadā, kad tika konstatēti 250 pārkāpumi.

Par izdarītajiem disciplīnas pārkāpumiem pērn sodīti 167 karavīri un zemessargi. 13 karavīri disciplīnas pārkāpumu dēļ atvaļināti no dienesta pirms profesionālā dienesta līgumu termiņa beigām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Deviņos gadījumos piemērotais disciplinārsods pārsūdzēts Aizsardzības ministrijas Apelācijas komisijā.

Izskatot septiņas lietas, Apelācijas komisija četros gadījumos atcēla piemēroto disciplinārsodu, divos gadījumos piemēroja vieglāku disciplinārsodu, bet vienā gadījumā atstāja spēkā piemēroto disciplinārsodu. Nepiekrītot komisijas pieņemtajam lēmumam, Administratīvajā tiesā vērsās divi disciplināri sodītie.

Militārās policijas apkopotie dati liecina, ka pērn:
72 izdarītie disciplīnas pārkāpumi saistīti ar nolaidīgu dienesta pienākumu izpildi,
25 pārkāpumi – ar neattaisnotu dienesta kavēšanu,
11 – ar atrašanos patvaļīgā prombūtnē ilgāk par trim diennaktīm,
30 – ar alkohola vai narkotisko vielu lietošanu,
septiņi – ar pārkāpumiem, pildot iekšējo un sardzes dienestu,
14 pārkāpumi – ar nolaidīgu attieksmi pret dienesta mantu.
13 reglamentu pārkāpumi karavīru savstarpējās attiecībās, kā arī vairāki cita veida pārkāpumi.

Pērn Militārās policijas Izmeklēšanas dienestā sākti 16 jauni kriminālprocesi, bet trīs kriminālprocesi saņemti izmeklēšanas turpināšanai no citām izmeklēšanas iestādēm. Savukārt pieci kriminālprocesi nosūtīti uz prokuratūru ar ierosinājumu sākt kriminālvajāšanu, bet izbeigti 20 kriminālprocesi.

Pagājušajā gadā Militārā policija bruņoto spēku vienībās veica 83 alkohola un narkotisko vielu lietošanas profilaktiskās pārbaudes, uz iespējamo alkohola klātbūtni organismā pārbaudot 1800 karavīrus, no kuriem 14 karavīriem pārbaudes rezultāts bija pozitīvs. Savukārt no 163 karavīriem, kuriem veikta iespējamā narkotisko vielu klātbūtne organismā, 159 karavīriem rezultāts bija negatīvs.

Par militārās disciplīnas pārkāpumiem uzskatāma karavīra vai zemessarga rīcība (darbība vai bezdarbība), kas izdarīta, ar nodomu (tīši) vai aiz neuzmanības pārkāpjot normatīvos aktus, militāros reglamentus, komandiera (priekšnieka) pavēles, rīkojumus vai norādījumus.
Disciplinārsodu karavīrs vai zemessargs var apstrīdēt Aizsardzības ministrijas Apelācijas komisijā. Disciplinārsodu karavīrs vai zemessargs var apstrīdēt mēneša laikā no dienas, kad tas viņam ir paziņots, iesniedzot rakstisku iesniegumu Apelācijas komisijā.

Pašreiz bruņotajos spēkos dien aptuveni 4600 karavīru un 8000 zemessargu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl