Pērn 40% no pārbaudītajiem autoservisiem neievēroja vides aizsardzības prasības

3 komentāri

Valsts vides dienests (VVD) pastiprinātā kārta turpina cīnīties ar nelegālo riepu uzglabātājiem. Veiktas pārbaudes vairāk nekā 200 autoservisos. Gandrīz pusē jeb 40% atklāti būtiski pārkāpumi atkritumu apsaimniekošanā.

VVD konstatējis, ka autoservisi uzkrāj ļoti daudz nolietoto riepu, turklāt daudziem nav noslēgtu līgumi par riepu izvešanu. Uzņēmumu īpašnieki arī nespēj sniegt informāciju, kur viņi riepas liks.

“VVD redzēja, kas notIEK legālajos, puslegālajos un nelegālajos servisos, kas tur krājās. Un nu, tad ir jautājums, uz kurieni riepas no šīm vietām nonāk. Mēs zinām, ka “ss.lv” ielūkojoties, var atrast pakalpojumu riepu izvešana par maksu kaut kur, bet uz kurieni viņas tiek vestas, tas nevienam nav zināms,” saka Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas vadītāja Tīna Lūse.

Saskaņā ar VVD aprēķiniem, nolietoto un nepārstrādāto riepu apjoms Latvijā ir pārsniedzis 100 000 tonnas. Daļa veco riepu glabājās vienkārši kaudzēs brīvā dabā un servisos, bet daļa apraktas poligonos, kas nebūtu pieļaujams.

3 komentāri