Komentāri

Saeima priekšvēlēšanu gaisotnē arī atkārtoti vētīja likumu, kas regulē lauksaimniecības zemes iegādi. Šajā likumā, kuru prezidents bija nodevis atpakaļ Saeimai otrreizējai caurlūkošanai, noteikta prasība, ka ārzemniekiem, kuri vēlētos pirkt lauksaimniecības zemi Latvijā, būtu jāprot labi runāt latviski. Šo noteikumu kritiķi gan uzskata, ka šie ierobežojumi rada vien šķietamību, ka ārzemniekiem lauksaimniecības zemi Latvijā būs grūtāk iegādāties.

Ārzemniekiem, kuri vēlēsies iegādāties lauksaimniecības zemi, būs jāprot valsts valoda vismaz B līmeņa 2. pakāpē. Tas nozīmē spēju skaidri noformulēt, kam zemi paredzēts izmantot. Idejas autori cer, ka jūlijā, kad norma stāsies spēkā, aiz robežām interesi par Latvijas zemi būtiski saruks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dombrava: “Cilvēki nevēlas, lai Latvijas nacionālais resurss – zeme – nonāk ārvalstu spekulantu rokās. Diemžēl tas jau ir noticis, bet mums ir iespēja to samazināt nākotnē,” sacīja deputāts Jānis Dombrava (VL–TB/LNNK).

Daļa deputātu Dombrava teikto gan dēvēja par populismu, minot konkrētu piemēru, kā valodas prasību varēs apiet. “Piemēram, Jānis Dombrava, kurš ir letiņš kauls no kaula, pirktu zemi uz juridiskas personas vārda un pēc tam šī SIA “Ozoli un zīles” kapitāldaļas pārdotu dāņu vai zviedru fondiem. Vai, it kā labu gribot, ieliekot šo normu par valodu, mēs nemānām Latvijas sabiedrību un lauksaimniekus, ka tā ir tāda butaforija,” sacīja Edvards Smiltēns (“Vienotība”)

Saeimas vairākums nobalsoja par valodas zināšanu normu. Tās saskaņošana Eiropas Komisijā Latvijai gan var radīt nopietnas problēmas, jo klaji pārkāpj brīvā tirgus principus.

Jāpiebilst, ka minētos likuma grozījumus un valodas normu Valsts prezidents Raimonds Vējonis jau reiz atdeva deputātiem pārstrādei, līdz ar to vairs nav šķēršļu, lai likums stātos spēka jūlijā.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl