Pērkona negaiss atkal atnesis lielu krusu Kurzemē – šoreiz Rucavas novadā

Pievienot komentāru
Pērkona negaiss atkal atnesis lielu krusu Kurzemē – šoreiz Rucavas novadā
Ilustratīvs foto (DAIGA KĻANSKA, LETA)

Trešdienas, 12. jūnija, pēcpusdienā netālu uz dienvidaustrumiem no Liepājas izveidojies liels negaisa mākonis, kas sagādājis ļoti stipru lietu un lielus krusas graudus, liecina meteoroloģiskā informācija un iedzīvotāju ziņotais.

Atbilstoši sociālo tīklu vietnēs publicētajām fotogrāfijām Dunikas pagasta Ječos, Rucavas novadā, lielāko krusas graudu diametrs sasniedzis trīs līdz četrus centimetrus.

Četros pēcpusdienā negaisa mākonis Kurzemes dienvidos ir vienīgais Latvijā, tas lēnām virzās ziemeļaustrumu virzienā. Sinoptiķi brīdina, ka pērkona negaiss var veidoties arī citviet.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis dzelteno brīdinājumu par pērkona negaisu ar krasām vēja brāzmām un krusu. Negaiss visvairāk iespējams valsts dienvidu daļā.

Jau ziņots, ka trešdien plkst. 15.00 Daugavpils novērojumu stacijā termometra stabiņš pakāpās līdz +32,2 grādiem, un tik liels karstums 12. jūnijā Latvijā reģistrēts pirmo reizi.

Pirms negaisa arī Rucavas novadā gaisa temperatūra pakāpās nedaudz virs +30 grādiem.

Visticamāk, Latvijā tiks pārspēts arī 13. jūnija karstuma rekords.

Atbilstoši sinoptiķu prognozēm tuvākajā diennaktī dažviet būs intensīvas lietusgāzes, krusa un stiprs vējš. Nakts un rīta stundās stihijas risks saruks, bet vislielākais tas būs ceturtdienas pēcpusdienā un vakarā.

Minimālā gaisa temperatūra naktī gaidāma no +14 grādiem valsts ziemeļaustrumos līdz +21 grādam Dienvidkurzemes piekrastē. Dienā gaiss sakarsīs līdz +29…+33 grādiem, valsts austrumos un vietām piekrastē – līdz +24..+28 grādiem.

Lasi vēl – Nolūzuši koki, traucēta elektroapgāde, bloķēti ceļi – Kurzemi šķērsojis negaiss