Perevoščikovs: Stingri Covid‑19 ierobežojoši pasākumi ir jāievieš vismaz uz trim nedēļām

0 Komentāru
Perevoščikovs: Stingri Covid‑19 ierobežojoši pasākumi ir jāievieš vismaz uz trim nedēļām
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Stingri Covid-19 ierobežojoši pasākumi, kas palīdzētu samazināt iedzīvotāju kontaktus, ir jāievieš vismaz uz trim nedēļām, aģentūrai LETA atzina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Epidemiologi, vērtējot Covid-19 spēju izplatīties, secinājuši, ka reproduktivitātes koeficients faktiski jau vairākas nedēļas nesamazinās. Lai situācija būtu labāka un nesekotu pieaugums, noteikti ir nepieciešams mazināt iedzīvotāju savstarpējos kontaktus, kuri noved pie infekcijas izplatīšanās.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) šodien sasauktajā Krīzes vadības padomē rosinājis noteikt Latvijā stingrus drošības pasākumus, kuri nekavējoties samazina kontaktu skaitu sabiedrībā par vismaz 40%. “Pie šiem 40% ir cerība, ka samazināsies minētais koeficients līdz 0,8,” uzsvēra Perevoščikovs.

Vaicāts, vai stingriem ierobežojošajiem pasākumiem jāattiecas arī uz vakcinētajiem cilvēkiem, Perevoščikovs norādīja, ka vakcinēšanās dod iespēju retāk inficēties nekā nevakcinētiem cilvēkiem, tomēr Latvijā ir pietiekami liels vakcinēto skaits, kuriem pie tik lielas Covid-19 izplatības notiek inficēšanās, tāpēc būtu prātīgi arī pasākumus noteikt šai iedzīvotāju kategorijai.

Jau ziņots, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) šodien sasauktajā Krīzes vadības padomē rosinās noteikt Latvijā stingrus drošības pasākumus, kuri nekavējoties samazina kontaktu skaitu sabiedrībā par vismaz 40%.

0 Komentāru