Perevoščikovs: Skolās ar nopietnu Covid-19 saslimstības pieaugumu testē biežāk

0 Komentāru
Perevoščikovs: Skolās ar nopietnu Covid-19 saslimstības pieaugumu testē biežāk
AP/SCANPIX

Skolās, kurās novēro nopietnu Covid-19 saslimstības pieaugumu, organizē biežāku testēšanu, otrdien, 5. oktobrī, pēc valdības sēdes preses konferencē skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pašlaik skolās testēšanu rīko katru otro nedēļu, bet tiek spriests, ka saslimstības ar Covid-19 straujā pieauguma dēļ tā varētu notikt biežāk. Speciālists norādīja, ka ir vienošanās, ka skolās, kurās konstatēti Covid-19 saslimšanas gadījumi, norīko testēšanu “ārpus kārtas”.

Šādas skolas Latvijā ir apmēram 200, kur ir īpaši nelabvēlīga situācija ar bīstamo vīrusu, stāstīja Perevoščikovs.

SPKC eksperts vērtēja, ka regulāra testēšana skolām palīdz. Piemēram, skolās, kur bija atrasti kādi saslimšanas gadījumi, vairs nav novērots pieaugums. Taču ir arī skolas, kurš šis pieaugums turpinās.

“Situācija nav viennozīmīga, tāpēc skolas ar nelabvēlīgu situāciju testēs “ārpus kārtas” arī tad, kas tām nebūtu jātestējas,” pauda Perevoščikovs.

Pēc aktuālākajiem Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) datiem, saslimstības ar Covid-19 dēļ izglītības procesu attālināti turpinās atsevišķas klases 122 izglītības iestādēs 32 pašvaldībās, kas ir par 146 izglītības iestādēm mazāk nekā iepriekšējā nedēļā.

Savukārt pašvaldību, kurās Covid-19 dēļ atsevišķās iestādēs dažās klasēs mācības notiek attālināti, skaits samazinājies no 41 līdz 32. Kopumā Latvijā pašlaik ir 43 pašvaldības.

Jaunajā mācību gadā klātienē izglītības process tika sākts 672 izglītības iestādēs. Salīdzinot ar situāciju pirms nedēļas, izglītības iestāžu skaits, kurās daļa klašu pārgājušas uz attālināto izglītības procesu, ir sarucis par 146.

Šonedēļ par attālinātu, daļēji attālinātu vai individuālu mācību pieeju nācās domāt 29 pirmsskolas obligātā vecuma grupām, 429 klasēm pamatizglītības pakāpē un 78 klasēm vidējās izglītības pakāpē, savukārt vairākas iepriekš uz attālinātām mācībām pārgājušas klases varēja atgriezties pie mācībām klātienē.
0 Komentāru