Perevoščikovs: Rīgā epidemioloģiskā situācija pasliktinās straujāk nekā citviet Latvijā

0 Komentāru
Perevoščikovs: Rīgā epidemioloģiskā situācija pasliktinās straujāk nekā citviet Latvijā
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Lai gan līdz šim galvaspilsētā un valstī kopumā epidemioloģiskā situācija kopumā bija identiska, šobrīd vīrusa izplatība Rīgā notiek straujāk nekā citviet valstī, piektdienas preses konferencē atklāja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Patlaban pārējā valsts daļā saslimstības radītāju pieaugums nedaudz atpaliek no galvaspilsētas. “Tas liecina, ka Rīgā situācija tomēr pasliktinās straujāk nekā Latvijā kopumā,” skaidroja Perevoščikovs.

Tāpat SPKC eksperts atklāja, ka patlaban ārpus Rīgas un Pierīgas reģiona ir zināms par desmit aktīviem uzliesmojumiem ar pieciem vai vairāk Covid-19 gadījumiem. Lielāka daļa šo uzliesmojumu esot tieši Daugavpilī.

Arī pēdējo dienu SPKC atklāto saslimšanas gadījumu dati par pašvaldībām liecina, ka Rīgā tiek konstatēts ievērojami lielāks gadījumu skaits nekā citās pašvaldībās.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits – 148 inficētie, liecina SPKC apkopotie dati. Aizvadītajā diennaktī arī mirusi ar Covid-19 inficēta persona vecuma grupā no 30 līdz 35 gadiem.

Lasi vēl Latvijā no viena Covid-19 slimnieka inficējušies vēl 109, divi miruši

Lasi vēl – Mediķis: Vīruss ir. Tie, kas netic, atnāciet uz izolācijas boksiem

Pēdējās diennakts laikā veikti 4759 Covid-19 izmeklējumi, kas ir viens no augstākajiem diennaktī veikto testu skaitiem. Tikmēr līdz šim Latvijā kopumā veikti 382 949 izmeklējumi, saslimušas 3204 personas, bet 1329 – izveseļojušās.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem pagājušajā diennaktī bijis – 3,1%. SPKC iepriekš skaidrojis, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu. Publicēta: 16.10.2020 16:03
0 Komentāru