Perevoščikovs: Patlaban nav novērojams inficēšanās pieaugums bērniem vecumā no diviem līdz 12 gadiem

1 komentārs
Perevoščikovs: Patlaban nav novērojams inficēšanās pieaugums bērniem vecumā no diviem līdz 12 gadiem

Patlaban nav novērojams inficēšanās pieaugums bērniem vecumā no diviem līdz 12 gadiem, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Perevoščikovs jau 27.janvārī šajā komisijā norādīja, ka pusaudžu vidū pieaugusi inficēšanās ar Covid-19, un tas liecina, ka viņi neievēro ierobežojumus, bet tā vietā izvēlas satikties ar saviem vienaudžiem.

Trešdien Saeimas komisijā speciālists skaidroja, ka divās vecuma grupās pagājušajā nedēļā novērots neliels saslimstības pieaugums. Viena vecuma grupa ir cilvēki no 15 līdz 49 gadiem. Tāpat novērots neliels saslimstības pieaugums bērniem līdz 14 gadiem.

Lasi vēl: Epidemiologs bažīgs par iedzīvotāju ignoranci Covid-19 ierobežojumu ievērošanā

Detalizētāk runājot par bērniem, epidemiologs norādīja, ka patlaban nav novērojams inficēšanās pieaugums bērniem vecumā no diviem līdz 12 gadiem.

“Toties pusaudžiem vecumā no 13 līdz 18 gadiem [saslimstības] pacēlums joprojām turpinās. Vēl izteiktāks tas ir pusaudžiem vecumā no 16 līdz 18 gadiem. Lai arī viņi mācās attālināti, tomēr bija brīvdienas, un skaidrs, ka šie cilvēki inficējas, sociāli komunicējot viens ar otru, nevis savās ģimenēs,” norādīja Perevoščikovs.

SPKC arī secinājis, ka bērni uz Covid-19 tiek izmeklēti mazāk, jo bērniem simptomātika ir novērojama retāk nekā citām vecuma grupām. Tāpat ir vecāki, kas ne vienmēr piekrīt atvašu testēšanai un, ņemot vērā bērna vecumposmu, tam ir grūti paņemt pat siekalu testu. Līdz ar to bērnu vidū Covid-19, visticamāk, ir izplatīts plašāk, nekā rāda oficiālie inficēšanās rādītāji.

“Ciparus, ko redzam attiecībā uz bērnu saslimstību, vērtēsim ar piesardzību. Visticamāk, infekcija izplatīta plašāk, jo bērni vienkārši mazāk izmeklēti,” uzsvēra Perevoščikovs.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāts 1231 jauns saslimšanas ar Covid-19 gadījums un saņemta informācija par 31 ar koronavīrusu sasirguša cilvēka nāvi, liecina SPKC apkopotā informācija.

1 komentārs