Perevoščikovs: Bērnu piedalīšanās Rīgas maratonā nebūtu atbalstāma

Pievienot komentāru
Perevoščikovs: Bērnu piedalīšanās Rīgas maratonā nebūtu atbalstāma
EDIJS PĀLENS, LETA

Bērnu piedalīšanās Rīgas maratonā šajā situācijā nebūtu atbalstāma, preses konferencē pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Speciālists uzsvēra, ka SPKC nav mandāta kaut ko aizliegt. Centrs sniedz ieteikumus, bet lēmumu par ierobežojumu pieņem organizators.

Perevoščikovam pieejamā informācija liecina, ka maratona organizatori atbalsta epidemiologu priekšlikumu un tuvākajā laikā informēs sabiedrību un dalībniekus par konkrēto lēmumu.

Viņš skaidroja, ka kopumā no organizatoriskā viedokļa situācija ar maratonu ir bijusi ļoti labi konstruēta. Plānošana notika jau vasaras laikā un pirms dažādām dienām piedāvāti arī jauni ieteikumi, tomēr nebija gaidīts, ka tik strauji mainīsies epidemioloģiskā situācija kopumā, atzina speciālists.

Perevoščikovs uzsvēra, ka ar katru dienu infekcija skar arvien vairāk izglītības iestāžu un pieaug arī to izglītības iestāžu skaits, kurās notiek vīrusa vietējā pārnešana.

“Tas burbulis, ko veidojam, kad bērni ir vienā kolektīvā, grupā, neiztur tad, kad bērni piedalās vēl kādos citos burbuļos, jo līdz ar to infekcija var izplatīties plašāk,” sacīja SPKC pārstāvis.

Tādējādi SPKC uzskata, ka pašreizējā situācijā bērnu piedalīšanās maratonā būtu ierobežojama.

Kā vēstīts, līdz šim plānots, ka kopumā 10.oktobra un 11.oktobra nedēļas nogalē dažādu distanču trasēs “Rimi Rīgas maratonā” izkliedēti startēs vismaz 15 000 Latvijas dalībnieku un “saujiņa” ārvalstnieku, iepriekš informēja maratona rīkotāji.

Līdz šim ticis plānots, ka bērnu dienas mazajās trasēs 10.oktobrī no plkst.10 līdz 14 200 metru distancē katru stundu startēs 300-400 bērnu, 400 metru distancē – 400-500 bērnu, bet “Happy mazuļiem” trasē 100-150 mazuļu.

Skaties.lv ziņoja, ka veselības ministre Ilze Viņķele šorīt mikroblogošanas vietnē “Twitter”, komentējot, vai Covid-19 uzliesmojuma dēļ Rīgas maratonu nebūtu jāatceļ, teica, ka lēmumu par maratonu vai jebko citu Covid-19 kontekstā pieņem strikti pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) un infektologu ieteikumiem.

“Eksperti nav ieteikuši atcelt maratonu, izvērtējot tā organizāciju kā pietiekami drošu,” paudusi Viņķele.

Lasi vēl: Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais Covid-19 gadījumu skaits – 137