Pensionāru vērtējumā Saeimas četru gadu darba rezultātā ir palielinājusies nabadzība

8 komentāri

Partijām, kas šoruden startēs Saeimas vēlēšanās, pensionāri pirmdien, 28. maijā, izvirzījuši vairākas prasības, kuru mērķis ir mazināt nabadzību.

Pirms prasības tika apstiprinātas Pensionāru federācijas domes sēdē, seniori uzklausīja vairāku partiju pārstāvjus. Viņi saņēma gan daudz jautājumu, gan izpelnījās asu kritiku par nepietiekamu darbu, lai uzlabotu vecākās paaudzes dzīvi.

Tikties ar pensionāriem bija uzaicinātas Saeimā pārstāvētās partijas, ar kurām Pensionāru federācija ir parakstījusi sadarbības memorandu – premjera partija Zaļo un zemnieku savienība, Nacionālā apvienība un opozīcijā esošā “Saskaņa”. Tās pārstāvis neslēpa, ka opozīcijas iespējas ietekmēt politiku ir ierobežotas.

Artūrs Rubiks
Saeimas deputāts, “Saskaņa”

Visi mūsu priekšlikumi, protams, nebija atbalstīti, bet dažas idejas valdošā koalīcija bija atbalstījusi. Tās jau ir dzīvē, strādā.

Imants Parādnieks
Saeimas Budžeta komisijas deputāts, VL-TB/LNNK

Iedomājieties, jūs esat manā vietā. Jums ir jāpieņem šis lēmums. Jums ir jāpasaka: būs tagad vienam, būs otram vai mazliet izlīferēt, lai šo taisnīgumu kaut kā nolīdzsvarotu.

Raksturojot, cik sarežģīta ir cīņa par papildu naudu pensionāriem, Saeimas Sociālo lietu komisijas vadītāja Aija Barča Finanšu ministriju nosauca par “nē ministriju”.

Aija Barča
Saeimas Sociālo lietu komisijas vadītāja, ZZS

Nē, nē. Nu, trīsreiz “nē” un ceturtajā reizē viņi sāk padoties. Tā mums šos gadus te ir gājis.

Uzklausījuši deputātu sniegto informāciju par Saeimas veikumu, klātesošie viens pēc otra cēlās kājās. Viņi ne vien uzdeva jautājumus, bet arī veltīja pārmetumus.

Imants Burvis
bijušais Saeimas deputāts, pensionārs

Nokavēts taisnīgums vairs nav taisnīgums. Imant, viss, ko jūs bīdāt uz priekšu, tās ir labas lietas. Bet tas ir nākamajiem pensionāriem, kuri būs pēc 20, 15, 30 gadiem. Jūs aizmirstat, ka tie pensionāri, kuri nav izbaudījuši taisnīgumu uz savas ādas, aiziet aizvien ātrāk un var nesagaidīt vispār.

Deputāti tika kritizēti par to, ka pensionāri tiek dzīti arvien lielākā nabadzībā.

Jānis Felsbergs
pensionārs

Nu, tas ir šo cilvēku četru gadu darba novērtējums. Viņi paaugstina mūsu nabadzību. Valsts kontrole nesen veica revīziju. Viņi teica tā: no 2015. līdz 2017. gadam deputāti izpļeperēja valsts naudu 66 miljonus “deputātu kvotās”. Nu, taču piedodiet! 66 miljonus jau nu jūs varējāt sadalīt godīgi.

Imants Parādnieks
Saeimas Budžeta komisijas deputāts, VL-TB/LNNK

Pieminot stereotipiskās “deputātu kvotas”, nosaucot kaut kādus mistiskus ciparus, jūs vienkārši tiražējat nepatiesību, un es pat teiktu – melus. Es vēlreiz saku – jūs tiražējat melus.

Noslēgumā tika noteiktas prasības partijām, kuras startēs vēlēšanās. Seniori pieprasa nodrošināt laikus pieejamu veselības aprūpi un uzlabot pensiju indeksēšanas kārtību, lai tiktu kompensēts dzīves dārdzības pieaugums. Tiek prasīta ar nodokli neapliekamā pensiju minimuma palielināšana, nekustamā īpašuma nodokļa atcelšana pensionāriem un citas prasības, kas tika apstiprinātas vienbalsīgi.