2 komentāri

Atliktie pensiju likuma grozījumi sadusmojuši pensionārus. Ne jau pensionāri esot vainīgi, ka krīzes laikā sociālais budžets nepildījās kā plānots. Pensionārs Genādijs Glušins bija viens no pirmajiem, kurš par pensiju netaisnīgo aprēķināšanu cēla trauksmi, lai politiķiem tuneļa galā ieslēgtu saprāta gaismu.

Viņam ir pamatīga vilšanās, ka pat pēc pensionāru draudiem iziet ielās ar protesta akciju, valdība šovakar nu jau kārtējo reizi nevēlējās atrisināt daļas pensionāru nevienlīdzību. ”Kad es to uzzināju, man, protams, bija šoks,” nepatīkamo pārsteigumu neslēpj Genādijs Glušins. Viņš ir viens no visiem tiem 106,5 tūkstošiem senioru, kurš pensionējās finanšu krīzes laikā no 2009. līdz 2012. gadam, un tamdēļ pensija aprēķināta ar negatīvo indeksu. Salīdzinot ar tiem, kuri kļuva par pensionāriem 2008.gadā, krīzes laika pensionāri saņem par 20 līdz pat 25 procentiem mazāku pensiju. Nu kā var justies apzagts cilvēks vispār. Protams, ka esmu apvainots, un es jūtos, ka esmu apzagts. Ne es viens tā jūtos. Tas taču nav normāli, tas nav normāli. Jebkurā kapitālismā ir jābūt arī kaut kādai taisnībai,” savu taisnību pamato Genādijs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Genādijam pensijā bija jāiet 2013.gadā, taču, redzot, kā krīt pensiju aprēķināšanas indekss, viņš panikā pensionējās priekšlaicīgi 2011.gadā.
”Ne tikai paši cilvēki baidījās, bet baidīja arī VSAA darbinieki, nu tas ir, sociālā dienesta darbinieki, viņi ieteica tūlīt iet pensijā, jo nav zināms, kas būs nākamgad,” atminas Genādijs, ”Cilvēkiem bija drauds, ka paliks vispār bez pensijas.”

Taču Genādijs vienalga palika zaudētājos. Sākotnēji paredzētajā pensionēšanās 2013.gadā indekss jau mazliet bija kāpis. Bet tad jau bija jau par vēlu. Tagad gatavs iet piketā. ”Es domāju, ka cilvēkiem vajag atmaksāt pilnīgi nesamaksātās pensijas,” uzskata pensionārs, kurš gatavs iet ielās par savu taisnību.

Vēl lielāku skābumu finanšu krīzes pensionāriem rada absurds, ka negatīvie pensiju aprēķināšanas indeksi mazinājuši pat darba stāža nozīmi. Genādijs bija nostrādājis par galveno sakaru inženieri Latvijā Dzelzceļā un Pasažieru Vilcienā 41 gadu, bet viņa pensija ir mazāka nekā tiem, kuri pensionējās ar mazāku darba stāžu 2008.gadā. Tad pensiju aprēķināšanas indekss bija lielāks. ”Biju apvainots, šokēts, nezināju, ko darīt, tas nebija normāli. Bet tā kā neesmu pieradis vietā nosēdēt, es sāku rakstīt visādas vēstules,” tā Genādijs.

Taču vēl kaitinošāks pensionāriem šķiet fakts, ka valsts no pensijām novelk arī ienākumu nodokli summā, kas daudziem desmitu tūkstošu senioru ļautu nomaksāt kaut elektrības rēķinu vai arī biežāk apēst kūku.

TOP komentāri

  • Anna Marija Circene
    +1 +1 0

    Anna Marija Circene

    gena, tu jau vari šust vai nešust. Tiem barokļiem tas ir pie vienas vietas. Domā, viņiem kumoss sprūst rīklē tāpēc, ka tu neesi lāgā paēdis? Hā- hā- hā!
  • 2012.g upuris

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl