Pensionāri politiķiem veltītā izrādē vecmāmuļu velk ragavās uz mežu; pieprasa palielināt pensiju

0 Komentāru
Pensionāri politiķiem veltītā izrādē vecmāmuļu velk ragavās uz mežu; pieprasa palielināt pensiju
(Foto: LETA)

Latvijas Pensionāru federācijas ( LPF) biedri šodien pulcējās uz sēdi ar plakātiem rokās, kas vēstīja: “Mēs pret nabadzību!”, “Prasām reālu iztikas grozu!”, “Kāda tautas labklājība, tādas ministru algas”. LFS izvirzīja prasību  jaunajai Saeimai un valdībai pārskatīt pensiju aprēķinu kārtību.

Tāpat pensionāri aicināja atcelt nekustamā īpašuma nodokli pensionāra vienīgajam mājoklim. Pensionāri arī aicināja samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) pārtikas precēm, medikamentiem un komunālajiem pakalpojumiem.

Uz sēdi bija ieradušies arī vairāki Saeimas un Rīgas domes politiķi – Nils Ušakovs (Saskaņa), Inguna Sudraba (NSL), Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK), Mārtiņš Šics (LRA), Aija Barča (ZZS) un citi.

Lai uzskatāmi demonstrētu pensionāru situāciju Latvijā, sēdes laikā norisinājās arī pāris minūtes ilga izrāde, kurā ragavās uz mežu tika vilkta sirmgalve.

Seniori pauda neapmierinātību arī “neobjektīvo pensiju aprēķinu”. Kā norādīja LPF pārstāvji, patlaban pastāvošā pensiju indeksācijas aprēķina sistēma esot negodīga pret mazāko pensiju saņēmējiem. Seniori uzskata, ka indeksācijas rezultātā piemaksai naudas izteiksmē visiem sirmgalvjiem vajadzētu būt vienādai. Tāpat tika uzsvērts, ka arī citu piemaksu pie pensijas aprēķinu sistēma nav vienlīdzīga pret visiem.

Seniori aicina Saeimu izdarīt arī izmaiņas likumdošanā, lai atvieglotu dažādu nodokļu slogu. Pensionāri norāda, ka nepieciešams samazināt PVN veselīgai pārtikai, medikamentiem, komunālajiem maksājumiem un citiem tēriņiem. Tāpat rezolūcijā Saeimai LPF aicina atcelt nekustamā īpašuma nodokli noteikta lieluma vienīgajam mājoklim.

Pensionāri sanāksmē norādīja, ka patlaban lielās mājokļa izmaksas, kuros ietverti komunālie pakalpojumi, nekustamā īpašuma nodoklis un citi, atņemot pensionāriem vienīgo dzīvesvietu, pēc kura pirms daudziem gadiem cītīgi stāvēts rindā. Seniori arī jūtas aizvainoti par “negodīgajiem grozījumiem likumā”, kas daudzdzīvokļu mājas ūdens skaitītāju patēriņa starpību paredz dalīt uz visiem dzīvokļiem vienādi, neatkarīgi vai tajā mitinās “seši cilvēki vai vientuļš sirmgalvis”.

Seniori ir sašutuši arī par nepieejamo veselības aprūpes sistēmu un medikamentiem. LPF aicina valdību neatliekami veidot pensionāru valsts veselības apdrošināšanas sistēmu. Seniori vienbalsīgi pieprasa valstij neaiztikt Pensiju fondu un neizmantot uzkrājumus valsts parādu segšanai.

Lai situācija uzlabotos, pensionāri uzskata, ka Saeimas deputātiem par obligātu pienākumu būtu jāuzliek tikšanās ar vēlētājiem, lai atskaitītos par padarīto, nevis tikai izteiktu solījumus priekšvēlēšanu laikā.
0 Komentāru