Pensionāre nav apmierināta ar tiesas lēmumu nepiedzīt 4062 eiro kompensāciju par policijas nogrieztajām kaņepēm

1 komentārs
Pensionāre nav apmierināta ar tiesas lēmumu nepiedzīt 4062 eiro kompensāciju par policijas nogrieztajām kaņepēm
BEZ TABU

Viļānu novadā dzīvojošā pensionāre ir pārsūdzējusi Administratīvās rajona tiesas lēmumu, ar kuru noraidīta viņas prasība piedzīt 4062 eiro kompensāciju par policijas viņas dārzā nogrieztajām kaņepēm, noskaidroja aģentūra LETA.

Tiesas Rēzeknes tiesu nama kancelejas vadītāja Ināra Laputjova skaidroja, ka sieviete iesniegusi apelācijas sūdzību, ar kuru prasa atcelt tiesas lēmumu.

Lieta jau ir saņemta Administratīvajā apgabaltiesā, aģentūru LETA informēja tiesas pārstāvis Sandis Zellis. Taču tiesnesis vēl nav pieņēmis lēmumu par sūdzības virzību, un tiesneša lēmums varētu būt zināms nedēļas nogalē.

Lasi vēl: ”Esmu stipra zeltene gados, bet gandrīz biju gar zemi!” Viļānu ”narkobaronese” par policijas ārdīšanos kaņepju dārzā

Jau vēstīts, ka Administratīvā rajona tiesa, līdzīgi kā Ģenerālprokuratūra, noraidīja Viļānu novadā dzīvojošās pensionāres prasību piedzīt 4062 eiro kompensāciju par policijas viņas dārzā nogrieztajām kaņepēm. Sieviete kā kompensāciju prasījusi 4089 eiro kompensāciju – 3000 eiro par veselības pasliktināšanos pēc pārdzīvotā un 1089 eiro par neiegūtajām kaņepju sēklām, taču prokuratūra piekritusi kompensēt vien 27,23 eiro.

Pensionāre vērsās tiesā. Taču Administratīvās rajona tiesas Rēzeknes tiesu namā tika nolemts pensionāres pieteikumu par mantisko zaudējumu 1062 eiro un nemantiskā kaitējuma 3000 eiro atlīdzināšanu noraidīt.

Iepriekš laikraksts “Latvijas Avīze” vēstīja, ka Viļānu novadā dzīvojošā pensionāre, kuras dārzā likumsargi nogrieza vairākus simtus kaņepju stādu, kas vēlāk izrādījās narkotiskas vielas nesaturoši, prasījusi 4089 eiro kompensāciju. Kundze rēķinājusi, ka no viena stāda varēja iegūt vismaz 30 gramus sēklas, kas kopā būtu 10,89 kilogrami. Viens kilograms sēklu maksā trīs eiro, tādējādi kopā būtu bijušas sēklas par 32,67 eiro. No šīm sēklām viņa būtu varējusi sagatavot kaņepju sviestu 1089 eiro vērtībā.

Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta tiesās izskatāmo civillietu nodaļas prokurore Daina Stirāne nolēma noraidīt prasību par morālo kompensāciju un neiegūto kaņepju sviestu, bet piedāvāja kompensēt zaudējumus par neiegūtām sēklām – 27,23 eiro.

Iesniegumā Ģenerālprokuratūrai pensionāre norādīja, ka “policijas nepārdomātā un agresīvā procedūra ir iedragājusi viņas veselību” – ikdienā viņa vairs nespējot iztikt bez nomierinošiem medikamentiem, kuru lietošanas rezultātā ir nogurums, miegainība, darba spēju zudums, bezmiegs.

Policija bija ierosinājusi kriminālprocesu par gadījumu, kad 72 gadus vecās Viļānu novada pensionāres dārzā atrastas sējas kaņepes. Kaņepes sievietes dārzā bijušas jau daudzus gadus, bet pērn, pateicoties siltajai vasarai, tās bija saaugušas īpaši lielas. Līdz šim kaņepes nav sagādājušas problēmas un nav šķitušas nevienam aizdomīgas, taču augustā pie sievietes mājās ieradusies policija un nogriezusi 363 kaņepju stādus, jo bijušas aizdomas, ka tie satur narkotiskās vielas.

Valsts policija (VP) iepriekš paziņoja, ka mājas saimniece likumsargiem neesot varējusi paskaidrot šo augu izcelsmi, vien sacījusi, ka tos audzējot mājsaimniecības vajadzībām. Lai noskaidrotu, vai šie augi satur narkotiskas vielas, tika nozīmētas ekspertīzes, taču kriminālprocess izbeigts, jo ekspertīzē aizliegto vielu klātbūtne netika konstatēta.

VP par notikušo pensionārei atvainojās. Vienlaikus VP priekšnieks Ints Ķuzis uzdeva pārskatīt patlaban spēkā esošās procedūras par rīcību līdzīgos gadījumos. “Mēs redzam, ka šodien aizvien vairāk saimnieku piemājas dārzā audzē kaņepes. Tāpat mēs redzam, ka aizvien biežāk parādās arī aizliegto vielu saturošu augu konstatācija brīvdabas apstākļos. Acīmredzot mums ir jāpārskata ierastās procedūras un jāmeklē efektīvi risinājumi, kā, saskaroties ar šādu situāciju, policisti var veikt savu pienākumu, neriskējot nodarīt materiālo kaitējumu personai, kas audzē kaņepes savai mājsaimniecībai. Iespējams, arī nepieciešams paskatīties uz šīs nozares regulējumu plašāk, vai tas ir pietiekams un visām pusēm skaidri izprotams,” iepriekš norādīja VP priekšnieks.

Arhīva video: Bez Tabu sižets par policijas veikto kratīšanu

1 komentārs