Mēs katrs meklējam veidus, kā dzīvot labāk, ar to bieži vien saprotot tieši materiālo ieguvumu. Taču mūsdienās materiālais ieguvums iet roku rokā ar kopīgo ieguvumu videi un visai sabiedrībai.

Tiek ražotas elektroiekārtas, kas patērē daudz mazāk enerģijas nekā vecās iekārtas, taupīt elektrību un siltumu ir daudz vieglāk, jo ir izstrādātas tehnoloģijas, kas cilvēkam palīdz tērēt tikai tik daudz enerģijas, cik patiešām nepieciešams. Viens no veidiem, kā ietaupīt un dzīvot energoefektīvi, ir mājas nosiltināšana, taču vēl joprojām daudzdzīvokļu mājās ir daudz pretinieku, kuri nesaprot, kādēļ tas būtu vajadzīgs, un badās spert šo soli. Pensionārei Mārītei Dobelē ir izdevies šo ieceri realizēt. Viņa panāca iedzīvotāju piekrišanu un noorganizēja ēkas nosiltināšanu, kas finālā nemaz neprasīja lielus ieguldījumus. Tagad Mārīte un viņas kaimiņi priecājas par paveikto un bauda sava lēmuma augļus gan ziemā, gan vasarā. Kā Mārītei gāja sava ”projekta” īstenošanā un kādi ir patiesie ieguvumi, uzzini, noskatoties fragmentu no raidījuma ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?”, kuru vari skatīties arī  svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.