Peldvietās Rīgas teritorijās ūdens temperatūra atšķiras pat par 7°!

Pievienot komentāru
Peldvietās Rīgas teritorijās ūdens temperatūra atšķiras pat par 7°!
Skaties.lv

Turpinoties vasarīgajam laikam un siltajiem laikapstākļiem, uzsilst arī ūdens atpūtnieku iecienītās peldvietās. Tomēr pat Rīgas teritorijā ūdens temperatūra 30. maijā atšķiras līdz pat 7°C, liecina Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes sniegtā informācija. Ūdens temperatūra daudzās upēs un ezeros citviet Latvijā sasniedza +20..+22 grādus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Apskati karti, kurā norādīta aktuālā ūdens temperatūra Rīgas teritoriālajos ūdeņos.

Vissiltākais ūdens pašlaik ir Bābelītes ezerā, kur tas iesilis līdz pat 23°C!

Savukārt tiem atpūtniekiem, kurus priecē vēsāks ūdens, jādodas uz Vakarbuļļiem, kur ūdens temperatūra pagaidām ir tikai 16°C.

Ūdens temperatūra Ventā, Lielupē un Aiviekstē +20..+22 grādi, Daugavā +18..+21 grāds, Gaujā +17..+20 grādu.

Foto: LETA

Dažās upēs, kas tek cauri mežam vai kurās ieplūst daudz avotu, saglabājas zemāka ūdens temperatūra, tomēr nu jau visās novērojumu stacijās tā sasniedz vismaz +14 grādu.

Lielajos ezeros ūdens iesilis līdz +18..+21 grādam. Mazākās un seklākās ūdenstilpēs, ko apspīd saule, ūdens ir vēl par pāris grādiem siltāks.

Jūrā saglabājas lieli ūdens temperatūras kontrasti. Vidzemes piekrastē un Kurzemes rietumu piekrastē caurmērā ir +8..+13 grādus dzestrs ūdens, savukārt Rīgas līča Kurzemes un Zemgales piekrastē, tostarp Kolkas un Mērsraga apkaimē, ūdens temperatūra sasniedz +18 grādu.

No rīta ūdens ir visvēsākais, augstāko temperatūru tas sasniedz vēlā pēcpusdienā. Pirmdienas pēcpusdienā augstākā ūdens temperatūra reģistrēta Mūsā pie Bauskas, kur tā sasniedza +24 grādus, un +23 grādi bija arī Lielupē un Ventā.