“Pēkšņi izdomāju, ņemu un braucu!” Nokļūšana uz vilcienu cilvēkiem ar invaliditāti – teju neiespējama

1 komentārs

Pēkšņi izdomāju, ņemu un braucu! Cilvēki ratiņkrēslos gan ir ierobežoti šādiem spontāniem izbraucieniem. Par saviem plāniem, piemēram, braukt ar vilcienu, pārvadātājam jāpaziņo divas dienas iepriekš.

Šobrīd gan Eiropas Parlamentā notiek aktīva diskusija par to, lai mainītu šo 48 stundu laiku, ko paredz Eiropas Savienības regula, diemžēl ātrāk tehniski tas neesot iespējams.

Gunta Anča
”Sustento” valdes priekšsēdētāja

Šobrīd viena no domām, par ko runājam ar deputātiem, bet Latvijas deputāti gan tajā ne ļoti iesaistās… Lielās stacijas – kā Rīga, kurā varētu pasūtīt pacēlāju pusstundu iepriekš. Protams, dzelzceļa pārvadātāji to negrib darīt.

Šonedēļ pamatīgu vētru sociālos tīklos sacēla kāda vilciena pasažiere, kura Rīgas centrālajā stacijā piedzīvoja, viņasprāt, šokējošu situāciju ar kādu sirmmāmuļu ar staiguli, kas bija nostājusies blakus invalīdu pacēlājam, taču nezināja, ka par vēlmi to izmantot jāpiesaka 48 stundas iepriekš.

Viņai palīdzība tika atteikta. Pasažiere savā sūdzībā norādīja, ka cilvēki ar invaliditāti nav informēti par šo kārtību. Turklāt, viņasprāt, tā ir klaja ņirgāšanās par atsevišķu sabiedrības daļu, kas ir ierobežota savās kustībās.