Pedofili ir jāsoda un jāizolē no sabiedrības, uzskata speciālisti

Komentāri

Speciālisti uzskata, ka seksuālie varmākas jāsoda un jāizolē no sabiedrības, bet daudzos gadījumos sods būs efektīvs arī ilgtermiņā tikai tad, ja ar noziedznieku efektīvi būs strādājis probācijas dienests un viņš būs, tā teikt, pāraudzināts.

Pētījumi pasaulē liecina, ka tikai aptuveni puse pedofilu, kuri tikai izcieš cietumsodu, līdzīgus noziegumus vairs neatkārto, stāsta psihoterapeits Artūrs Utināns, kurš pats strādājis ar seksuālajiem varmākām. Katrs pedofilijas gadījums ir atšķirīgs, taču liela daļa varmāku kādreiz arī paši tikuši traumēti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā akcentē ārsts, pētījumi pierādījuši, ka vairumu pedofilu ir iespējams sekmīgi ārstēt ar terapijas palīdzību. Pašlaik Valsts probācijas dienesta uzraudzībā ir 105 dzimumnoziedznieki, no kuriem vairums noziegumu pastrādājuši tieši pret nepilngadīgajiem. Dienesta vadītājs norāda, – pedofilu uzvedību nevar izmainīt tikai ar lielāku sodu.

Tāpēc dienestā kopš 2010. gada darbojas īpaša programma tieši dzimumnoziedznieku resocializācijai. Ar viņiem strādā īpaši mācīti darbinieki, kas apguvuši metodes dzimumnoziedznieku uzvedības un domāšanas mainīšanai.

Intensīvāk dienests strādā ar tiem seksuālajiem varmākām, kuri, pēc noteiktām pazīmēm spriežot, noziegumu varētu atkārtot. Ārsts Artūrs Utināns norāda, ka Latvijā probācija pamazām attīstās un strādā aizvien labāk, taču vairāk būtu jādomā par pedofilu probāciju jau laikā, kad viņi atrodas cietumā.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl