Pedofili ir jāsoda un jāizolē no sabiedrības, uzskata speciālisti

Komentāri

Speciālisti uzskata, ka seksuālie varmākas jāsoda un jāizolē no sabiedrības, bet daudzos gadījumos sods būs efektīvs arī ilgtermiņā tikai tad, ja ar noziedznieku efektīvi būs strādājis probācijas dienests un viņš būs, tā teikt, pāraudzināts.

Pētījumi pasaulē liecina, ka tikai aptuveni puse pedofilu, kuri tikai izcieš cietumsodu, līdzīgus noziegumus vairs neatkārto, stāsta psihoterapeits Artūrs Utināns, kurš pats strādājis ar seksuālajiem varmākām. Katrs pedofilijas gadījums ir atšķirīgs, taču liela daļa varmāku kādreiz arī paši tikuši traumēti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā akcentē ārsts, pētījumi pierādījuši, ka vairumu pedofilu ir iespējams sekmīgi ārstēt ar terapijas palīdzību. Pašlaik Valsts probācijas dienesta uzraudzībā ir 105 dzimumnoziedznieki, no kuriem vairums noziegumu pastrādājuši tieši pret nepilngadīgajiem. Dienesta vadītājs norāda, – pedofilu uzvedību nevar izmainīt tikai ar lielāku sodu.

Tāpēc dienestā kopš 2010. gada darbojas īpaša programma tieši dzimumnoziedznieku resocializācijai. Ar viņiem strādā īpaši mācīti darbinieki, kas apguvuši metodes dzimumnoziedznieku uzvedības un domāšanas mainīšanai.

Intensīvāk dienests strādā ar tiem seksuālajiem varmākām, kuri, pēc noteiktām pazīmēm spriežot, noziegumu varētu atkārtot. Ārsts Artūrs Utināns norāda, ka Latvijā probācija pamazām attīstās un strādā aizvien labāk, taču vairāk būtu jādomā par pedofilu probāciju jau laikā, kad viņi atrodas cietumā.

Skaties video:

Lasi vēl