Komentāri
“Pēdējos gados zušu nozvejas mums nav!” Plāns aizliegt zušu zveju Baltijas jūrā Latvijas zvejniekus neskars
"Pēc statistikas datiem, Latvijas zvejnieki zušus tikpat kā nenodod. (..) Pēdējos gados zušu nozvejas mums nav," teica Voits, piebilstot, ka šī iemesla dēļ ierosinājums nākamgad noteikt bezprecedenta zušu zvejas aizliegumu Baltijas jūrā ES ūdeņos Latvijas zvejniekus neietekmēs. (Evija Trifanova / LETA)

Eiropas Komisijas (EK) ierosinājums 2018.gadā noteikt bezprecedenta zušu zvejas aizliegumu Baltijas jūrā Eiropas Savienības (ES) ūdeņos Latvijas zvejniekus neietekmēs, norāda Nacionālās zvejniecības ražotāju organizācijas valdes priekšsēdētājs Inārijs Voits.

“Pēc statistikas datiem, Latvijas zvejnieki zušus tikpat kā nenodod. (..) Pēdējos gados zušu nozvejas mums nav,” teica Voits, piebilstot, ka šī iemesla dēļ ierosinājums nākamgad noteikt bezprecedenta zušu zvejas aizliegumu Baltijas jūrā ES ūdeņos Latvijas zvejniekus neietekmēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Voits gan piebilda, ka, neraugoties uz oficiālajiem statistikas datiem, zuši Latvijā tiek realizēti neoficiāli. Voits pieļāva, ka līdzīgi būs arī pēc zušu zvejas aizlieguma Baltijas jūrā – zušus tirgos nelegāli, lai gan pēc oficiālajiem statiskas datiem nozveja būs nulles līmenī.

Nacionālās zvejniecības ražotāju organizācijas valdes priekšsēdētājs teica, ka tāpat Latvijas zvejniekus neietekmēs arī ES rosinājums par 54% samazināt nozvejas kvotas rietumu daļas reņģēm, jo šajā apvidū Latvijas zvejniekiem nemaz nav piešķirtas nozvejas kvotas.

Jau ziņots, ka EK ir ierosinājusi nākamajā gadā noteikt bezprecedenta zušu zvejas aizliegumu Baltijas jūrā ES ūdeņos. Nepieciešamību ieviest zušu zvejas EK aizliegumu pamato ar “satraucošām zinātniskām liecībām un nepieredzēti zemām [Eiropas zušu] rezervēm”. Ja ES dalībvalstis apstiprinās priekšlikumu, aizliegums attieksies uz komerciālo un rekreācijas zveju, bet nejauši noķerti zuši uzreiz būšot jāatlaiž vaļā.

Tāpat ES arī ierosinājusi par 54% samazināt nozvejas kvotas rietumu daļas reņģēm, kas pamatā tiek zvejotas Vācijā, bet Botnijas līcī nozvejas kvotas reņģēm samazināt par 50%.

ES valstīm lēmums par priekšlikumu jāpieņem oktobrī.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl