Pēdējos gados putni arvien biežāk savas ligzdas vij uz jumtiem un balkoniem; ko darīt šādā situācijā?

0 Komentāru
Pēdējos gados putni arvien biežāk savas ligzdas vij uz jumtiem un balkoniem; ko darīt šādā situācijā?
Kaija. (Edijs Pālens / LETA)

Šobrīd daudziem putniem ir mazuļu perēšanas laiks. Daudzi no viņiem ligzdas iekārto tādās vietās pilsētā, kas tam nemaz nav domātas vai piemērotas, piemēram, uz māju jumtiem.

Par labu esam Rīgu kā dzīvošanas un barošanās vietu esot atzinušas daudzas putnu sugas. Galvaspilsētā dzīvo un šobrīd arī ligzdo aptuveni puse no visām Latvijā sastopamajām putnu sugām. Iemesli ir vairāki – pirmkārt, tikai trešdaļa pilsētas ir blīvi apbūvēta, kas nozīmē, ka pārējā teritorijā ir parki, meži, ūdenstilpes, kas ir ļoti labvēlīga vide putnu dzīvošanai. Tāpat šeit putniem ir plaša ēdienkartes izvēle, jo cilvēki izmet ļoti daudz pārtikas atkritumu.

Ekrānuzņēmumi

Ornitologs Ruslans Matrozis stāsta, ka pēdējos gados daudzi putni, jo īpaši sudrabkaijas, par ligzdošanas vietu izvēlas māju jumtus. No aptuveni pusotra tūkstoša šīs sugas pāru, kas dzīvo Rīgā, 80% ligzdas iekārto tieši uz jumtiem.

Daudzi cilvēki, putnu ligzdas atrodot uz saviem balkoniem, lūdz glābējus ligzdu pārvietot. Tomēr ugunsdzēsēji glābēji dodas tikai uz tādiem izsaukumiem, kad ir apdraudēta putna veselība un dzīvība.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

0 Komentāru