Komentāri

Šobrīd daudziem putniem ir mazuļu perēšanas laiks. Daudzi no viņiem ligzdas iekārto tādās vietās pilsētā, kas tam nemaz nav domātas vai piemērotas, piemēram, uz māju jumtiem.

Par labu esam Rīgu kā dzīvošanas un barošanās vietu esot atzinušas daudzas putnu sugas. Galvaspilsētā dzīvo un šobrīd arī ligzdo aptuveni puse no visām Latvijā sastopamajām putnu sugām. Iemesli ir vairāki – pirmkārt, tikai trešdaļa pilsētas ir blīvi apbūvēta, kas nozīmē, ka pārējā teritorijā ir parki, meži, ūdenstilpes, kas ir ļoti labvēlīga vide putnu dzīvošanai. Tāpat šeit putniem ir plaša ēdienkartes izvēle, jo cilvēki izmet ļoti daudz pārtikas atkritumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Ornitologs Ruslans Matrozis stāsta, ka pēdējos gados daudzi putni, jo īpaši sudrabkaijas, par ligzdošanas vietu izvēlas māju jumtus. No aptuveni pusotra tūkstoša šīs sugas pāru, kas dzīvo Rīgā, 80% ligzdas iekārto tieši uz jumtiem.

Daudzi cilvēki, putnu ligzdas atrodot uz saviem balkoniem, lūdz glābējus ligzdu pārvietot. Tomēr ugunsdzēsēji glābēji dodas tikai uz tādiem izsaukumiem, kad ir apdraudēta putna veselība un dzīvība.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl