Komentāri
Pēdējo trīs mēnešu laikā Koblenz no Rīgas satiksmes saņēmis 791 izsaukumu
Foto: LETA

Par kārtības uzturēšanu sabiedriskajā transportā apsardzes uzņēmums SIA Koblenz drošība (Koblenz) pēdējo trīs mēnešu laikā saņēmusi 791 izsaukumu no SIA Rīgas satiksme, norādījis uzņēmuma komercdirektors Lauris Vašuks. Šajā laika posmā policijai ir nodoti 634 likuma pārkāpēji – personas, kas agresīvi vai aizskaroši uzvedušās, apdraudot un traucējot citu pasažieru drošību brauciena laikā.

Iepriekš jau vēstīts, ka līdzšinējās sadarbības laikā ar Rīgas satiksmi, kad Koblenz apsargi pavada biļešu kontrolierus, uzņēmums novēroja, ka pasažieri izturas mierīgi un ir saprotoši attiecībā uz Koblenz darbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču nesen publiskajā telpā nonāca video, kurā redzams, kā Rīgas satiksmei piesaistītais Koblenz apsardzes darbinieks, lietojot rupjus vārdus, draud jaunietim atņemt telefonu un pieprasa, lai viņš pārstāj filmēt notikušo, piedraudot arī salauzt rokas.

Lai izvērtētu šo situāciju, Koblenz veica iekšējo izmeklēšanu. Izmeklēšanā tika izvērtēts gan publiskotais materiāls, gan Koblenz apsarga atskaite, kas bija iesniegta tūlīt pēc notikuma 9.martā, kā arī Rīgas satiksmes biļešu kontroliera ziņojums.

Interneta vidē izplatītais videomateriāls neatspoguļo notikumu patieso gaitu, un parādītie kadri ir montēti un izrauti no konteksta. Šis ir pirmais gadījums, kad kāds tīši cenšas traucēt Rīgas satiksmes kontroliera darbu un iesaista konfliktā arī apsardzes darbinieku, atzīst Vašuks.

Pretenzijas un sūdzības par šo gadījumu nav iesniegtas ne Valsts policijā, ne uzņēmumā Rīgas satiksme, ne arī uzņēmumā Koblenz, norāda Vašuks. Tomēr, ņemot vērā radušos situāciju un sabiedrības reakciju, konkrētais apsardzes darbinieks šobrīd ir atstādināts no darba Rīgas satiksmes objektos.

Kā ziņots, Koblenz apsardzes pakalpojumus pašvaldības uzņēmumam Rīgas satiksme sniedz jau vairākus gadus. Līgums iepriekš tika slēgts pēc iepirkuma procedūras.

Uzņēmums Koblenz veic gan Rīgas satiksmes sabiedriskā transporta depo apsardzi, gan sniedz palīdzību sabiedriskā transporta šoferiem, reaģējot uz transporta vadītāju trauksmes signāliem par nekārtībām transporta līdzeklī.
Savukārt no šā gada 3. februāra Rīgas satiksme, pamatojoties uz pašreiz spēkā esošo līgumu, ir pieprasījusi papildu apsardzi sabiedriskajā transportā ar mērķi uzlabot servisu pasažieriem, proti, izraidīt no transporta līdzekļiem pasažierus, kuru rīcība ir traucējoša, aizkaroša vai nehigiēniska.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl