Pēdējo trīs gadu laikā ārvalstu studentu skaits Latvijā ir audzis par 80%

Komentāri

Demogrāfijas lejupslīdi izjūt arī augstskolas, kas krītošo vietējo studentu skaitu cenšas aizstāt ar ārzemniekiem. Pēdējo trīs gadu laikā ārvalstu studentu skaits Latvijā audzis par 80 procentiem. Ārzemnieki studē gan Rīgas, gan arī Latvijas reģionu augstskolās- piemēram, Jelgavā Lauksaimniecības universitātē, kur ārvalstu studentus uzņem Veterinārmedicīnas fakultātē.

Lielākā daļa veterinārmedicīnas ārzemju studētgribētāju ir no Eiropas valstīm. Sarunas ar studentiem liecina, ka Latviju viņi izvēlējušies galvenokārt divu iemeslu dēļ. Pašu augstskolās ir ļoti liela konkurence un viņi tajās nav tikuši. Otrs – salīdzinoši lētāka maksa par studijām, lai arī ne visos gadījumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Frederiks
3. kursa students no Somijas

Latvijas izglītības kvalitāte ir ar pietiekami augstiem standartiem, un es to varu pielīdzināt Somijas sistēmai. Otrs iemesls ir tas, ka Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts. Ir loģiski šeit studēt un iegūt izglītību.

Džūlija
1. kursa studente no Vācijas

Šeit nav tas pats, kas Vācijā, jo šeit mēs esam mazas grupas, un man patīk strādāt kopā ar dažiem cilvēkiem nevis ar simtiem. Tāpēc es domāju, ka mēs daudz iemācīsimies labākā kvalitātē, tieši tādēļ, ka esam tik maz.

Studiju programmu angļu valodā ārzemniekiem Jelgavā atvēra pirms trīs gadiem. Toreiz tajā uzņēma 7 reflektantus, šogad mācības pirmajā kursā sāka 13 studenti. Augstskolā stāsta, ka mērķis ir piedāvāt starptautiski konkurētspējīgu izglītību, kas arī papildinātu universitātes budžetu. Eiropas veterinārmedicīnas augstskolu asociācija atzinusi Latvijas Lauksaimniecības universitāti par gana kvalitatīvu, kurā apgūt veterināra profesiju. Augstskolai ir pienākums garantēt studiju kvalitāti atbilstoši Eiropas Savienības direktīvai, kas uzliek standartus profesijai. Tas nozīmē, ka neatkarīgi no tā, kurā valstī apgūta profesija, pēc grāda iegūšanas var strādāt arī citur.

Latvijas augstskolas pašas var izvēlēties, vai un kādus studentus piesaistīt. Izglītības ministrija uzsver – ārvalstu studenti nav pašmērķis, galvenais ir programmas veidot starptautiski atzītas. Ministrija arī aicinājusi pievilināt labākos.

Kopumā Latvijā ārzemju studentu skaits trīs gadu laikā ir pieaudzis par 82%. Taču augstskolu griezumā tendences nav ļoti mainījušās.

No valsts augstskolām visvairāk ārzemju studentus tradicionāli piesaista Rīgas Stradiņa universitāte.

Joprojām uz Latviju visvairāk brauc studēt no Vācijas. Taču pēdējo gadu laikā piecas reizes audzis Indijas studentu skaits, būtisks pieaugums ir arī no Uzbekistānas, taču tos vairāk piesaista privātās augstskolas un Rīgas Tehniskā universitāte.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 5

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl