Pēdējo gadu laikā 35 bērni miruši no slimībām, kuras varētu novērst ar vakcīnu

1 komentārs

“Pēdējo 4-5 gadu laikā Latvijā miruši 35 bērni no vakcinācijas kontrolējamajām slimībām. Tās bija nāves, ko viennozīmīgi varēja novērst,” intervijā raidījumam 900 sekundes atzina Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe.

Ārste pauda, ka tādēļ pieņemts lēmums – sabiedrība pastiprināti ir jāinformē par vakcināciju, jo pēdējā laikā vecāki klausa dažādiem mītiem par vakcinācijas kaitīgumu un nevēlas savas atvases vakcinēt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pēdējos gados vecāki nevēlas vakcinēt savus bērnus. Katrs gadījums ir jāskatās individuāli, taču, lai visa sabiedrība kopumā būtu pasargāta, ir jābūt vakcinētam pietiekami lielam sabiedrības skaitam – 95 – 96% iedzīvotāju. Tad var runāt, ka slimība būtu ierobežota,” pauda R. Snipe, uzsverot, ka vakcīna nozīmē atbildības pilnu attieksmi arī pret visu sabiedrību.

Tāpat viņa akcentēja, ka mītiem par vakcinācijas kaitīgumu neesot nekāda pamata.

Skaties video!

TOP komentāri

  • Leena
    0 0 0

    Leena

    Bet kur ir statistika par datien, cik ir tādu bērnu, kuriem ir jāsadzīvo ar smagām vai vieglākām pēcvakcinācijas sekām? Tā ir reāla pieredze , nevis izdomājumi. Arī Latvijā ir daudz śādu ģimeņu ar tādu pieredzi

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl