Pēdējo dienu laikā slimnīcā nonākuši vairāki suņu sakosti bērni

Komentāri

Diviem mazuļiem, divgadīgam zēnam un trīs gadus vecai meitenei, ievainojumi ir ļoti nopietni – plašas un dziļas plēstas brūces galvā. Mediķi norāda, ka abiem gaidāms ilgs atveseļošanās posms. Rētas paliks uz visu mūžu.

Ik gadu bērnu slimnīcas mediķi sniedz palīdzību aptuveni tūkstoš sakostiem mazuļiem. Visbiežāk pāridarītāji ir suņi, ģimenes mīluļi. Ārsti aicina vecākus neatstāt bērnus bez uzraudzības, veterinārārsti mudina mācīt savus četrkājainos draugus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms trijiem gadiem visu Latviju satricināja vēsts, ka Rīgā boksera šķirnes suns nāvējoši sakodis astoņus mēnešus vecu meiteni. Mazulīte esot pierāpojusi bīstami tuvu viņa barības traukam. Meitenīte nomira slimnīcā, jo suņa zobi saplosīja lielos asinsvadus un artērijas.

Par spīti mediķu brīdinājumiem, ka suņa kodumi bērniem var beigties traģiski, gadījumu, kad mediķiem jāpalīdz sakostajiem bērniem, mazāk nepaliek. 2012. gadā sakosti 857 bērni, 2013. – 1125 bērni, bet pērn 889 bērni. 

Ārsti stāsta, ka divgadīgam zēnam un trīs gadus vecai meitenei ievainojumi ir ļoti nopietni – plašas un dziļas plēstas brūces galvā. Viens no viņiem guvis arī galvaskausa kaulu bojājumus.

Kodumu vietām ir saistība ar bērna vecumu. Līdz trīs gadu vecumam biežāk tiek skarta galva un rokas. Savukārt lielākiem bērniem un pusaudžiem visbiežāk suņi sakož kājas.

Visbiežāk bērnus sakož mājas suns, ģimenes mīlulis, nevis kāds no pavadas norāvies nikns dzīvnieks uz ielas. Bērnu slimnīcas ārsti mudina vecākus neatstāt savas atvases bez uzraudzības kopā ar mājdzīvniekiem. Savukārt veterinārārsti mudina pieaugušos savus četrkājainos draugus vest uz speciālām apmācībām.

Taču, lai cik smalkas skolas suns būtu apmeklējis, dzīvnieks ne visās situācijās ir prognozējams, uzsver veterinārārsts. Četrkājainais draugs, ģimenes mīlulis, var kļūt greizsirdīgs pret mazo un iekost. Beinerts arī aicina neturēt mājās, kur ir mazi bērni, tā dēvētos kaujas, jeb agresīvos suņus. Arī vetārsti iesaka vecākiem neatstāt bērnus vienus ar suni.

Bieži ir arī gadījumi, kad mazuļus sakož mājās turētas žurkas, seski, truši un kaķi.

Brīdinām, ka sižetā būs redzami nepatīkami kadri.

Lasi vēl