Pēdējā laikā uz Latviju brauc dzemdēt grūtnieces no Krievijas

0 Komentāru
Pēdējā laikā uz Latviju brauc dzemdēt grūtnieces no Krievijas
Foto: Teza Harinaivo Ramiandrisoa/Flickr

Medicīnas tūrisms Latvijā attīstās – pēdējā laikā mūsu valstī ierodas grūtnieces no Krievijas, kur joprojām spēkā ir padomju laika principi dzemdību namos un nav kvalitatīvas medicīnas. Ārvalstniekus interesē arī citi mūsu klīniku piedāvājumi.

Vairākus desmitus bērniņus Jūrmalas slimnīcas neonatoloģe Dina Krūze palīdzēja aprūpēt māmiņām no citām zemēm. Grūtnieces pērn speciāli braukušas dzemdēt uz Latviju. Piemēram, pagājušajā gadā Bulduros piedzima 36 citu valstu, pārsvarā NVS, pilsoņu mazuļi.

Turklāt trīs gadu laikā šis skaitlis ir pieaudzis sešas reizes. Topošās māmiņas parasti ierodas Latvijā aptuveni divas nedēļas pirms dzemdībām. Viņas esot apmierinātas ar komfortu un ārstu profesionalitāti.

”Viņi daudz dzīvo tādos apstākļos kā padomju laikā – dzemdību nodaļā neviens nedrīkst ienākt, palātā nedrīkst būt ziedi, bērnu atnes tikai uz barošanām,” stāsta Dina Krūze Jūrmalas slimnīcas neonataloģe.

Jūrmalas slimnīcā pēdējā laikā novēro tendenci, ka tie NVS iedzīvotāji, kuri agrāk vispārējo veselības pārbaudi veica Vācijā un Šveicē, tagad izvēlas Latvijas klīnikas, jo pie mums to izdarīt ir lētāk nekā Rietumvalstīs.

Šobrīd Latvijas medicīnas pakalpojumus visvairāk – 24% gadījumu – izmanto Krievijas iedzīvotāji.

Tikmēr Jūrmalas slimnīca cerot piesaistīt arī pacientus, kuri runā angliski, un piedāvā savam medicīnas personālam apgūt svešvalodu kursus darbā un bez maksas. Piemēram, Dzemdību nodaļā šo iespēju izmanto gandrīz visi.

Skaties video!

0 Komentāru