Pēdējā laika tendence: latvieši atpūsties dodas ārpus valsts

1 komentārs
Pēdējā laika tendence: latvieši atpūsties dodas ārpus valsts
Foto: Jean-Pierre Dalbéra /Flickr

Ja kalendārā iekrīt vairākas brīvdienas pēc kārtas, Latvijas iedzīvotāji izmanto šo iespēju atpūsties ārpus valsts, jaunākās tendences noskaidroja raidījums 900 sekundes.

Izņēmums nav nedz Ziemassvētki un Jaunais gads, nedz arī Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadiena. Šajā laikā brīvu vietu lidmašīnās uz siltajām zemēm patlaban tikpat kā vairs nav.

Kur brauc atpūsties latvieši?

Populārākie ziemas sezonas maršruti ir slēpošanas kūrorti Austrijā un Itālijā, kā arī Kanāriju salas un Ēģipte, atzīst tūrisma firmu pārstāvji. Lētākais piedāvājums no iepriekš minētajiem ir ēģiptiešu kūrorti Hurgada un Šarmelšeiha. ”Līdzko Ēģiptē beidzās nemieri, tūristi bija klāt,” kopējo ainu iezīmē ceļojumu aģentūras Tez Tour Latvia pārstāvis Rolands Birģelis.

Viņš arī norāda,– cenu ziņā starp kūrortiem Ēģiptei pašlaik nav alternatīvu.

Savukārt tie Latvijas iedzīvotāji, kuri nevar atļauties braukt uz Kanāriju salām un Ēģipti, izvēlas Baltijas un Eiropas SPA viesnīcas.

Foto: LETA

Foto: LETA

Inga Kavaca, Latvijas Tūrisma aģentūru asociācijas pārstāve, ceļojumu aģentūras Vanilla Travel direktore:

Vispieprasītākā ir Igaunija, pēc tam Lietuva, un arī ceļojumi tepat pie mums – Latvijā. Cilvēki brauc arī uz Eiropu, bet tur ir tālāks un dārgāks ceļš. Šajos gadījumos cilvēki izvēlas braukt uz Karlovi Variem Čehijā, kas pamazām kļūst iecienīti, kā arī Tatru kalniem.

Piemēram, atpūta SPA kūrortos izmaksā, sākot no 300 eiro vienai personai, taču arī šādu atpūtu ir vērts ieplānot laikus, jo decembrī labākās vietas būšot jau rezervētas.

Rolands Birģelis, ceļojumu aģentūras Tez Tour Latvia pārstāvis:

Visa Eiropa brauc svinēt Ziemassvētkus un sagaidīt Jauno gadu ārpus savām valstīm. Līdz ar to viesnīcas ir ļoti pārpildītas. Patlaban uz Ziemassvētku un Jaunā gada laiku vēl ir brīvas vietas, bet to nav daudz, palicis tas, kas nav izpirkts, vai arī ļoti dārgi piedāvājumi.

Plašāk par šo tematu – skaties video!

1 komentārs