Pedagogu streika dienā uz skolu atnākušos bērnus ārā nedzīs, taču stundas nenotiks

0 Komentāru
Pedagogu streika dienā uz skolu atnākušos bērnus ārā nedzīs, taču stundas nenotiks
Foto: LETA

Rītdien notiks pedagogu brīdinājuma streiks. Streikot plāno vairāk nekā puse no izglītības un zinātnes iestādēm visā valstī. Uz tām mācību iestādēm, kur darbinieki streikos, vecākus lūdz bērnus nevest, taču, ja viņus nevar atstāt mājās, pedagogi viņus pieskatīs. Kur var uzzināt precīzu informāciju, vai izglītības iestāde rītdien streikos?

Aijai ir divi bērni, kuri mācās 1. un 3. klasē. Skolā, kur abi mācās, pedagogi rīt streikos, tāpēc ģimene nolēmusi, ka dēls ar meitu paliks mājās.

Skaties foto:

Oskara Kalpaka pamatskolas sākumskolas skolotāja Indra Adiene savus pirmklasniekus streika dienā sola pieskatīt. Visi 57 pamatskolas pedagogi atradīsies izglītības iestādē, bet stundas nenotiks.

“27. datumā visi skolotāji ieradīsies savās darbavietās. Katrs audzinātājs – savā klasē. Protams, lūdzam vecākus būt solidāriem ar skolotājiem, atbalstīt skolotājus, bet, ja kāds bērns tiks atvests uz skolu, viņš netiks izrādīts no tās. Mēs vai zīmēsim, jo esam mākslas skola, vai lasīsim, kaut kā jau nodarbosimies,” teic O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas direktore Alla Štolcere.

Visām izglītības iestādēm, kuras nolēmušas atbalstīt streiku, ir uzdots laikus par to informēt vecākus, stāsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, kas streiku organizē. Arodbiedrība tomēr lūdz vecākus iespēju robežās rītdien bērnus paturēt mājās un nevest nedz uz bērnudārzu, nedz skolu, taču, ja tas nav iespējams, bērni skolās un dārziņos tiks pieskatīti.

Ir pašvaldības, kas rītdien gatavas piedāvāt bērniem alternatīvas. Būs iespējas dienu pavadīt interešu izglītības iestādēs, sporta centros vai kultūras namos. Precīzu informāciju, vai konkrēta izglītības iestāde piedalīsies brīdinājuma streikā, var noskaidrot pašā iestādē, pašvaldībā vai arodbiedrības mājaslapā – lizda.lv.

Skaties video:

0 Komentāru