Pedagogu algas: tiesāsies vairāk nekā 100 skolotāju

2 komentāri

Protesta akciju vietā – tiesu darbi. Vairāk nekā 100 skolotāju nolēmuši vēsties Satversmes tiesā, lai apstrīdētu kārtību, kā tiek aprēķinātas viņu algas. Tas kļuva zināms trešdien izglītības darbinieku arodbiedrības pārstāvju tikšanās laikā, kurā tika vērtēta algu reforma un pieņemti lēmumi par turpmāko rīcību.

“Ar vienu roku dod, ar otru ņem,” tā skolotāju algu reformas iznākumu vērtē nozares arodbiedrības pārstāve no Dobeles Baiba Zaremba. Izglītības ministram Kārlim Šadurskim viņa velta kritiskus vārdus.

Baiba Zaremba:

Viņš ir, nu, tāds remdenais ministrs, kurš īpaši ne par to savu nozari deg, ne arī par to skolotāju. Jo viņa, teiksim, teiktais par to, ka samazināsim… optimizēsim skolu skaitu, tas nozīmē to, ka tiks vēl vairāk lauki noplicināti un iztukšoti.

Arodbiedrība uzskata, ka Izglītības ministrija ir rupji kļūdījusies ar atalgojuma reformu un aicina nekavējoties sākt novērst trūkumus. Savukārt ministrs šorīt LNT raidījumā 900 sekundes pauda pārliecību, ka galvenās problēmas ir saistītas ar to, kā pašvaldības novirza valsts atvēlēto finansējumu katrai konkrētajai skolai, kuru, viņa ieskatā, ir par daudz.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis:

Mums nav nekādas ietekmes uz to, ja pašvaldība negodprātīgi sadala šo naudu. Es saprotu pašvaldības tendenci saglabāt darbavietas. Bet mīļie kolēģi, mīļie draugi un skatītāji, beigu beigās mūsu izglītības sistēma ir vērsta uz skolēnu.

Tikmēr arodbiedrība pašvaldības aizstāv, norādot, ka tās nonākušas ķīlnieka lomā.

Un tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc to 28% skolu vidū, kur algas vidēji ir samazinājušās, ir arī valsts ģimnāzijas. Tomēr ar jauniem protestiem skolotāji pagaidām nesteigsies. To vietā gaidāma tiesvedība. Neapmierināti ar to, pēc kādiem principiem tiek aprēķinātas algas, 108 skolotāji nolēmuši vērsties Satversmes tiesā. Arodbiedrības vadītāja prognozē, ka tas varētu notikt jau tuvākajā laikā.

Video

TOP komentāri

 • puse
  0 0 0

  puse

  un kas ar to svilpšanu un baurošanu tika sasniegts --- pilnigi nekas ,tākā STRAADAAJIET TAA KAA SAKA JUSU APZZINA SIRDS A TAA KLSEE ,TAD BRAUCIET AARAA .....jeb kaa teica gdmanis ,"'syuņu būdā "' neaficialaa runā ar kaiminu ,ka psusei skalotaju ir jaabrauc prom LV....varam svilpt raudat sist ar kaja ,splaut un vemt ....neviens mus nedird
 • Agyy
  0 0 0

  Agyy

  Nu skolotaji sija valsti kaut kadi izredzetie. Lai viniem samaksatu tas algas no privatiem uznemejiem pedejo sulu izspiedis.Parejiem algas nevajag celt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl