Pedagogi iepazīst jaunu izglītības metodoloģiju – priekšmetu mācīšana caur mākslu

0 Komentāru

Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles laikā otrdien norisinājās “Skolotāju diena.” Tur pedagogus iepazīstināja ar jaunu neformālās izglītības metodoloģiju – iespēju mācīt dažādus priekšmetus caur mākslas darbiem. 

Laikmetīga māksla var būt dažāda. Virs kāpnēm piekārtie āboli izstrāvo elektrību. Bet Ķīmijas muzejā izvietotie pagaidu eksponāti izplata savādu aromātu. Māksliniece un ķīmiķe Sisela Tolosa no Berlīnes sintezējusi smaržas, kas raksturo Baltijas jūru.

Linda Boļšakova
mediators

Tās varbūt gan dabiskas smaržas, gan cilvēku, kā piemēram losjons. Māksliniece aizgāja uz jūras krastu un vāca šis te smaržas molekulāro uzbūvi. Un pēc tam savā laboratorijā viņa tās atveidoja. Un šeit lūk prezentē.

Kopumā 15. Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles mākslas darbi ir iekļauti īpašā izglītības programmā. Caur tiem skolēni atraktīvā veidā var iepazīt izpētīt dažādas mācību tēmas. Piemēram, anatomiju vai zooloģiju. Darbā ar nosaukumu “Cilvēku zoodārzs” starp izbāzeņiem, kaltētām vabolēm un gliemežvākiem ierindotas retro fotogrāfijas, kurās attēlotie cilvēki līdzinās zvēru pasaulei.

Ieva Laube
Rīgas biennāles izglītības programmas vadītāja

Mums ir tapusi ļoti apjomīga, brīnišķīga izstāde, kas runā par dažādiem tematiem gan no dabas zinātnēm – ķīmijas, vēstures, pat līdz politiskiem un ekonomiskiem, un ar emocijām saistītiem jautājumiem. Tas, ko mēs jau no sākuma zinājām, ka tas ir jādod tālāk, jādod plašumā.

Bioloģijas fakultātē rīkotā “Skolotāju diena” izraisīja lielu pedagogu interesi. Mākslas iesaiste mācību procesā labi saskan ar izglītības jauno saturu, kas tagad tiek īstenots skolās.

Ramona Kārnupe-Zīverte
skolotāja

Mēs tagad ejam uz “skolu 2030”, līdz ar to jaunā kompetenču izglītība tieši sasaistās ar šo te laikmetīgo mākslu. Jo tā ir tagad, kas notiek. Un arī skolēni ir tagad. Tad šī sasaiste ir ar to, kas notiek patreiz. Un skolēniem ir interese ne tikai par to veco, bet arī par jauno.

Laikmetīga mākslas objekti skolēnu apmācībai būs pieejami līdz oktobra beigām.

0 Komentāru